Фейгін розповів про особливості ФСБшної інформкампанії проти Сущенка

Адвокат Марк Фейгін, який захищає журналіста "Укрінформу" Романа Сущенка, затриманого в Москві, розповів про кампанію, що її розгорнув Кремль проти кореспондента
Depo.Влада
6 жовтня 2016 06:54
ФОТО: depo.ua

"Зараз абсолютно очевидно видна антикампанія Кремля проти Романа Сущенка. Вона триває на Росії, на Заході – це зрозуміло, звично, хоча є деякі неприємні деталі. Але особливо турбує ситуація з нею в Україні", - зазначив Фейгін, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

За його словами, справа навіть не в провокаційній заяві представників "Опозиційного блоку", які застосовують принцип презумпції невинуватості не до свого співгромадянина, а до ФСБ. Турбує, як в цілому швидко, вірусно поширюється, в тому числі і в Україні, кремлівський меседж "Ні, там справа "темна", там щось не так...".

"При цьому жодних доказів вини мого підзахисного слідство ФСБ не представляє. Наголос робиться на інформаційному полі. Але і це, на жаль, приносить деякі плоди, негативні для нас", - пояснює адвокат.

На Росії, за його словами, особливу увагу приділено поширенню зазначеного меседжу через провладних агентів впливу в правозахисному середовищі, які "сидять на кремлівських грантах".

"Так що на нас чекає велика, важка робота не тільки в юридичному просторі, але і на інформаційному полі. Влада Росії в даний момент поставила чітке завдання домогтися від громадськості у "справі Сущенка" якщо не підтримки, то принаймні нейтралітету. Ми ж зобов'язані перевернути ситуацію і не дати їм виграти в цьому питанні", - резюмує Фейгін.

Нагадаємо, паризький кореспондент видання "Укрінформ" Роман Сущенко, який прибув на Росію у приватних справах, був затриманий працівниками ФСБ  30 вересня начебто за шпигунство.

У ФСБ стверджують, що Сущенко на користь ГУР Міноборони України "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність Збройних сил і військ Нацгвардії Росії, що становлять державну таємницю і просочування яких за кордон могло завдати шкоди обороноздатності держави".

В "Укрінформі" заявили, що всі звинувачення "в шпигунстві" на адресу журналіста, можуть розцінюватися лише як ще один зухвалий і неправомірний акт з боку Росії щодо українських громадян.

Згодом стало відомо, що українського журналіста на Росії захищатиме відомий адвокат Марк Фейгін. Зустрічі з підзахисним Фейгін зміг добитися тільки 4 жовтня

Більше новин політики читайте на Depo.Влада