Семенченко, Соболєв та інші: Кого привалить "грошима Курченка"

Генпрокурор Юрій Луценко озвучив імена нардепів, які перешкоджали правоохоронцям затримувати Саакашвілі. Ці депутати поки що не розуміють, що участь у вчорашніх подіях на Костьольній може поховати їхню репутацію остаточно

Політичний оглядач
Семенченко, Соболєв та інші: Кого привал…

Генпрокурор повідомив: зареєстровані кримінальні провадження проти осіб, які перешкоджали законним діям правоохоронців та працівників СБУ. Серед них - Ігор Луценко, Юрій Дерев'янко, Світлана Заліщук, Мустафа Найєм, Олег Петренко, Юрій Левченко, Сергій Лещенко та Віктор Чумак. "Звичайно, я не можу говорити про підозри. Слідство допитає згаданих народних депутатів і дасть оцінку", - зазначив Юрій Луценко. Інакше кажучи, панів-депутатів знову рятує недоторканність.

Названі герої відреагували на слова очільника ГПУ по-різному, але, коли узагальнити, зводиться до наступного - "нам не страшен серый волк". А дарма. Питання не в тому, чи притягнуть їх до відповідальності, йдеться про інше: названі особи, а в цьому ансамблі можуть виявитися ще й Єгор Соболєв і Семен Семенченко, віднині прив'язані до "грошей Курченка". Як Юлія Тимошенко до Павла Лазаренка. Скільки б вона не доводила протилежне, скільки б вона не демонструвала рішення американського суду, яке доводить, що її ім'я не фігурує у справі колишнього прем'єра, їй все одно пригадують давні компроментуючі зв'язки.

За версією ГПУ, названі депутати допомагали уникнути затримання особі, яка підозрюється у співпраці з младоолігархом-утікачем з найближчого оточення Януковича. А це значно гірше, аніж зашквар Сергія Лещенка з квартирою, купленою за кошти колишньої шефині, мами і коханої. Ту історію майже ніхто в деталях не пам'ятає. А згадки в контексті "грошей Курченка" - тавро, від якого довідками з банків не відмахнешся. Можливо, тому Лешенко інтуїтивно відчув, що справа пахне смаленим, і відразу після заяви Генпрокурора взявся доводити, що о 10-й ранку прибув потягом із Запоріжжя до Києва, тому ніяк не міг допомагати Саакашвілі втекти з-під варти.

У тому ж стилі відповідали й Найем із Заліщук. Мустафа, який був на Костьольній, зранку у себе у ФБ написав: "… дії влади зараз стосуються кожного. Так може бути з усіма, з ким не змогли домовитися". Коли стало відомо про звинувачення, висунуті Міхо, він вже коментує інакше: "Михайлу Саакашвілі і його команді варто дати вичерпні відповіді на всі виникаючі питання. Відмовчуватися на звинувачення, висунуті сьогодні прокуратурою - не вихід. Цілком можливо, що матеріали, оприлюднені Юрієм Луценком сфабриковані. Але "фінансування Курченка" - це той випадок, коли не хочеться гадати… Мовчання, гасла й ухильні відповіді неприйнятні. У ситуації війни з Росією будь-які питання без відповідей, підозри і факти, які неможливо пояснити - були б убивчими". Тобто, повністю задню Найем ще не включив, проте з написано стає зрозумілим, що ось-ось на Міхо дивитиметься вовком.

Світлана Заліщук у вечірніх ефірах також не кидалася на порятунок Саакашвілі. За її словами, якщо будуть факти, що "гроші Курченка" реально передавалися людям, які брали участь у протестах, то це дуже сильно підірве ідею мирного протесту в країні. При цьому вона погрожувала подати на Генпрокурора до суду, мовляв, приїхала на Костьольну, аби своєю присутністю гарантувати не насилля щодо активістів (тобто, тих, хто незаконно визволяв Міхо з автозаку?). "Не спійманий, не крадій! Я повністю із цим згідна". Ця фраза Заліщук, сказана в ефірі каналу ZIK, може служити квінтесенцією позиції єврооптимістів: вони невинні, бо їх – не спіймали.

Фракція БПП закликала свою трійцю соратників Саакашвілі скласти мандати. Проте цього не відбудеться з кількох причин. Перша – вони хочуть, аби їх виключили, що зробить неможливим позбавлення мандату. Так, приміром, зі своєю Надією Савченко зробили у "Батьківщині" - і партію не ганьбить, і з мандатом лишилася. Друга причина – вони не хочуть втрачати депутатський статус. За час перебування в парламенті вони обросли значним негативом – квартирний скандал Лещенка, звинувачення родичів Заліщук у співпраці з екс-главою Мінсдоху Клименком, публікації про сумнівний бізнес брата Мустафи, навіть нагадування Найему про польоти до Москви під час Євромайдану – все це обов'язково пригадають під час виборів. А те, що після внутрішньої фронди у БПП їх у списки серйозні гравці не візьмуть, так це і до ворожки не ходи. І, третя причина, може ми й помиляємося, лежить у фінансовій площині. Як позбавитися серйозної болячки без коштовного лікування неможливо, так і складати мандат просто "за дякую" ніхто не буде.

Лещенку, Заліщук і Найему регулярно нагадуватимуть про відмову від мандату, проте без наслідків. А от перетворити їх на токсичні політичні об'єкти цілком реально. Тим більше, для цього і придумувати компромат не доведеться, потрібно лише прослідкувати причинно-наслідкові зв'язки та поглянути на оточення. Ось лише кілька фактів з відкритих джерел про прихильників Саакашвілі: Єгору Соболєву і Юрію Левченку закидають наявність російського громадянства, Юрія Дерев'янка сам Єгор Соболєв називав "талановитим шахраєм", Наливайченка Рабінович звинувачував у польотах до Росії на зустрічі з керівником ФСБ, Семен Семенченко (Гришин) – взагалі окрема історія, через яку до СБУ виникає дуже багато запитань. Тепер ще й знайдений ГПУ російський слід у фінансуванні протестів Саакашвілі.

Тому, дуже ймовірно, зараз ми побачимо процес активного відбудовування від Міхо тих діячів, які дбають про свою кар'єру після 2019-го і не бажають, щоб їх сьогодні привалило "грошима Курченка".

Фото УНІАН

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme