Феодалізм чи сепаратизм на Миколаївщині і Сумщині: Як опитування Зеленського створило прецедент для махновщини

У двох селах – Соснівка, що на Сумщині, та Чаусове-2 на Миколаївщині відбулися фейкові вибори. Так вважають спостерігачі та правоохоронці. Але у цих селах - іншої думки

Політичний оглядач
Феодалізм чи сепаратизм на Миколаївщині…

"Частина громад відмовилася входити в ОТГ, організувала свої ТВК, надрукували свої бюлетені, відкрили власні дільниці. І там нові лендлорди, які мають аграрний бізнес, протискають по суті антидержавницьку позицію", – поінформувала Ольга Айвазовська, очільниця громадської мережі "Опора".

Ці історії об’єднує два моменти: перший – керівництво цих сіл не визнає приєднання до ОТГ з іншими населеними пунктами, тому вважає вибори у себе не першими, а черговими; другий – в обох випадках за фейковими виборами можуть стояти впливові в регіонах фігури. У Соснівці - Володимир Галян, власник агрофірми "Соснівська", у Чаусовому-2 – екс-народний депутат Аркадій Корнацький.

Раніше у ЗМІ детально розповідалося, чому жителі цих двох сіл вирішили піти проти рішень центральної влади. В обох селах 25 жовтня відкрилося дві дільниці, одна законна, інша – самопроголошена. Причому на самопроголошених проголосувало більше виборців. "Біля фейкової дільниці грає музика і людей запрошують на голосування, вони йдуть на самопроголошену дільницю замість справжньої, а на справжній дуже низька явка, адже вона в глибині села розташована і біля неї нічого не відбувається, люди не знають, що туди насправді потрібно йти", – розповідала про перебіг виборів у Соснівці Ольга Айвазовська.

"Наша сільська громада не дала дозволу, не згодилася брати участь у перших виборах до Попівської сільської ради. Соснівська сільська громада вирішила сама бути. І оце організували ми дільницю, люди всі йдуть,  всі у нас дуже хочуть бути самі, ні з ким не хочуть об’єднуватися. Побачимо результат – люди йдуть дуже активно", - прокоментувала "Опорі" ситуацію в Соснівці секретар самопроголошеної ДВК Лідія Фесенко. А єдина кандидатка на посаду сільського голови Соснівки Ганна Оникієнко повідомила, що сільрада оскаржувала приєднання до Попівської ОТГ - за одним із позовів у задоволенні позовних вимог було відмовлено, але було подано апеляцію, за іншими позовами провадження все ще тривають. Тож самостійники вирішили, що можуть провести у себе окремі вибори.

Згодом виявилося, що головним їх зачинщиком є власник агрофірми "Соснівська" Володимир Галян. Він каже, що вклав у село великі кошти і не хоче, щоб ними розпоряджалася Попівська громада.

Майже та сама історія і на Миколаївщині. "Законними якраз є чергові вибори, які проведені в нас в Чаусовому-2, а всі останні, так звані перші вибори, вони є незаконними, вони є антиконституційними. Ніякого об’єднання громад, ніякої зміни адміністративно-територіального устрою України не відбулося", ‒ цитує "Суспільне" Аркадія Корнацького, який балотувався на сільського голову. Правда, уточнив екс-депутат, куди здаватиме протоколи комісія – не знає.

Зазначимо: жодна комісія ці протоколи не прийме, адже організатори "виборів" порушили цілу купу законів: Постанову Верховної Ради України "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році", статтю 157 Кримінального кодексу України, в якій йдеться про перешкоджання вільному волевиявленню під час виборів, і ч.1 ст. 353 Кримінального кодексу, де йдеться про самовільне присвоєння владних повноважень. За цими статтями порушників можуть покарати від штрафу і аж до 10 років тюрми. Та чи покарають хоч когось, - питання риторичне.

З одного боку, агробаронам сепаратизм не пришиєш, бо відділятися від України вони не збиралися і не створювали "Чаусовську" чи "Соснівську народну республіку", але з іншого - якщо ці випадки залишаться непокараними, то виникне прецедент – будь-який місцевий "феодал" легко мобілізує своїх "кріпаків" на потрібні йому вибори чи референдум. Тож "слугам", які активно лобіюють закони про народовладдя, варто винести урок з прецедентів на Миколаївщині і Сумщині. Бо нароблять біди зі своїми референдумами.

При цьому є ще один нюанс, про який попереджали експерти: будь-які вибори мають бути бездоганно витримані державою з точки зору демократичних процедур, адже це як з правом на насильство – якщо його має тільки держава, але застосовує насилля свавільно, то громадяни відповідають насиллям на насилля. Опитування президента, яке проводилося 25 жовтня – порушення процедури. Як наголосили в ОБСЄ, воно "розмило розмежування держави та партії" і справило враження надання нечесної політичної переваги в день голосування. Тобто, тепер організатори псевдовиборів у Чаусово-2 і Соснівці, коли їх спробують притягнути до відповідальності, киватимуть на президентський Офіс. Мовляв, якщо їм дозволено порушувати процедури, то дозволено і нам.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme