Фактично кожний олігарх має свою міні-спецслужбу, – Рябошапка

Генеральний прокурор Руслян Рябошапка назвав ситуацію з несанкціонованим прослуховуванням чиновників в Україні неконтрольованою

Про це він заявив в інтерв’ю виданню "Інтерфакс-Україна", передає Depo.ua.

"Це дійсно питання національної безпеки, бо якщо прослуховують керівника уряду, то ми розуміємо, що ті, хто це робить, можуть отримати доступ до інформації, розголошення якої становитиме серйозну проблему для країни", – сказав Рябошапка.

Він наголосив, що це означає можливість прослуховувати будь-кого, зокрема і главу держави.

"Згадаємо 2001 рік – тоді це призвело до дестабілізації ситуації в Україні, до іміджевих втрат країни на міжнародній арені. Зараз ситуація майже неконтрольована: багато приватних структур мають можливість прослуховувати кого завгодно, працюють такі собі міні-спецслужби. Кожна людина, яка має достатньо грошей, може собі це дозволити, фактично кожний олігарх має свою міні-спецслужбу", – додав генпрокурор.

Нагадаємо, 15 січня в мережу злили запис, зроблений, імовірно, ще у грудні в кабінеті голови уряду, де відбувалася нарада перед візитом до президента, де "Гончарук" говорить, що він профан у економіці, а у Зеленського в голові порожнє місце і туман.

Того ж дня з'явилася друга частина, де йшлося про те, як вигідно і красиво подати проблеми з економікою, щоб це не виглядало, як "ухандохали економіку соросята".

Керівництво "Слуги народу" вважає, що "запис" наради у Гончарука є монтажем, який злили представники Держохорони.

Дещо пізніше у мережі оприлюднили третю частину запису нібито діалогу прем'єр-міністра Олексія Гончарука, першого заступника голови НБУ Катерини Рожкової, міністра фінансів Оксани Маркарової, міністра економічного розвитку Тимофія Милованова та співробітниці Мінфіну Олександри Бетлій. У ньому йдеться про курс гривні та "індекс Олів'є".

Згодом в інтернеті оприлюднили повну версію аудіозаписів, на яких чутно голоси, схожі на голоси прем’єр-міністра, міністра фінансів, міністра економіки, заступниці голови НБУ.  

17 січня Гончарук написав заяву про відставку, але не у Верховну Раду, як того вимагає процедура, а президенту України.

На зустрічі із прем'єром президент заявив, що дає йому і уряду шанс, фактично дезавуювавши заяву про відставку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme