"ЄС" вимагає направити законопроекти Зеленського на експертизу Венеціанської комісії

Політична партія "Європейська Солідарність" вимагає направити законопроекти, ініційовані президентом України Володимиром Зеленським, на експертизу до Венеціанської комісії

Про це повідомила народний депутат від політичної сили Ірина Геращенко під час виступу в Раді, передає Depo.ua.

"Всі парламенти, які до того працювали всі скликання тут, при змінах Конституції… обов'язково голова Верховної Ради направляв законопроекти на експертизу Венеціанської комісії. Ми звертаємося до вас. Всі ці сім законопроектів, які сьогодні голосує сесійна зала, вашим рішенням направити до Венеціанської комісії", – наголосила вона.

Нардеп зауважила, що якщо партія "Слуга народу" та голова Ради цього не зроблять, "це буде не тільки ознака непрофесійності, але і порушення демократії".

"І ми, наша політична сила, вже напрацювала проект постанови про направлення до Венеціанської комісії цих законопроектів. І ми переконані, що хоч тут ті фракції, які, як вони сказали, в меншості, проявлять, що вони дійно не є правою та лівою рукою, "подпєвалою" партії влади. Підпишуть ці постанови. Ми їх разом внесемо в порядок денний, проголосуємо, і направимо закони всі ці до Венеціанської комісії на експертизу. Подивимося, що вони вам скажуть", – підсумувала Геращенко.

Слід зауважити, що сьогодні, 3 вересня, парламентарії працюють над включенням до порядку денного та направленням до Конституційного суду України для отримання висновку сімох президентських законопроектів, які стосуються внесення змін до Конституції.

Це, зокрема, проекти законів:

  • №1013 "Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії)";
  • №1014 "Про внесення змін до статті 106 Конституції України (щодо закріплення повноважень президента України утворювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро України, призначати на посади та звільняти з посад директора Національного антикорупційного бюро України і директора Державного бюро розслідувань)";
  • №1015 "Про внесення змін до статті 93 Конституції України (щодо законодавчої ініціативи народу)";
  • №1016 "Про внесення змін до статей 85 та 101 Конституції України (щодо уповноважених Верховної Ради України)".
  • №1017 "Про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи)"
  • №1027 "Про внесення змін до статті 81 Конституції України (щодо додаткових підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України)"
  • №1028 "Про внесення зміни до статті 85 Конституції України (щодо консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів Верховної Ради України)".

Нагадаємо, Ахтем Чийгоз також пропонує обговорити законопроєкти "Слуги народу" з Венеційською комісією

Водночас у "Слуг народу" рекомендували іншим нардепам готуватися до засідань Ради нон-стоп.

Довідка: 29 серпня народні депутати Верховної Ради України дев'ятого скликання склали присягу.

Перший робочий день Ради тривав понад 16 годин.

Відомо, що у Раді зареєстровано майже 300 законопроєктів, а голова фракції "Слуги народу" Давид Арахамія повідомив, що політична сила планує схвалити близько 500 законопроєктів до кінця року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme