Схоже, що ЕВА вважає НАБУ ідіотами

Європейська бізнес асоціація (EBA) та Американська торговельна палата (ACC) виступили на підтримку колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна, проти якого Національне антикорупційне бюро порушило справу щодо зниження ставок портових зборів на 20% у 2018 році

Відповідні звернення спільнот Омелян оприлюднив у Facebook, передає Depo.ua.

"Палата наголошувала та продовжує підтримувати політику щодо зниження ставок портових зборів. Така політика матиме позитивний вплив на економіку України, що призведе до збільшення експортних вантажопотоків та підвищення ВВП України. Зниження урядом портових тарифів та зборів у 2018 році допомогло розвинути портову галузь та покращити економічну ситуацію", – зазначається в заяві АСС.

В заяві також наголошується, що згідно з дослідженням незалежної аналітичної платформи VoxUkraine, за підтримки експертів Всесвітнього банку, 50% знижка портових зборів генерує втрати на рівні 48,4 млн дол. США.

В АСС додали, що це також забезпечує додаткові податкові надходження на рівні 167,7 млн дол. США саме від збільшення прибутковості суб’єктів господарювання, які отримають таку знижку, та сприяє розвитку економіки регіону.

Водночас у ЕВА наголосили, що зниження ставок портових зборів – одне з важливих досягнень у портовій галузі, яке дозволило збільшити вантажопотік навіть у кризовий час.

"Тож спільнота сподівається, що позитивні здобутки минулого не буде повернуто назад і ми як країна продовжимо вільний і незалежний рух  в напрямку реформ в Україні", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 19 червня НАБУ повідомило про підозру у вчиненні незаконних дій, через які державний бюджет недоотримав 30,5 млн грн, ексміністру інфраструктури Володимиру Омеляну. 

Що про це відомо?

Слідство встановило, що колишній міністр у грудні 2017 року видав наказ про зменшення усіх портових зборів (крім маякового) на 20%, але один із цих зборів — адміністративний — є дохідною частиною держбюджету, тож змінити його розмір міг лише парламент, а не міністр.

У відомстві наголосили, що, у підсумку, рішення експосадовця про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до ненадходження до держбюджету у 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн, і ці дані підтверджені Держаудитслужбою та судовою експертизою. Згодом Мінінфраструктури визнало, що наказ про зменшення зборів не досяг поставленої мети.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme