ЄС вимагає допрацювати закони по безвізовому режиму, - Лещенко

В Євросоюзі незадоволені виконанням Україною всіх законодавчих зобов'язань в рамках переходу до безвізового режиму у 2016 році
Depo.Влада
25 лютого 2016 05:48
ФОТО: depo.ua

Про це написав народний депутат Сергій Лещенко у "Фейсбуці" після зустрічі з дипломатами відомства ЄС в Брюсселі, передає depo.ua.

"Якщо точно, то Україна виконала три з п'яти вимог для переходу до прийняття відповідного рішення. ЄС відносить прийняття поправок до закону минулого тижня, але 1) ЄС не зараховує закон про декларування, за яким кримінальна відповідальність вводиться тільки з 2017 року; 2) ЄС чекає формування Національного агентства запобігання корупції", - написав Лещенко.

Він підкреслив, що якщо Україна хоче скасувати візи влітку 2016 року, вона в найближчі тижні повинна поправити закон про декларування, повернувши кримінальну відповідальність за брехню в декларації вже в цьому році, а також обрати трьох членів НАЗК.

"Проблема в тому, що в одному пакеті з Україною щодо скасування віз знаходиться Грузія, яка вже багато місяців тому виконала всі вимоги ЄС і чекає аналогічні кроки України. Кілька тижнів тому президент Єврокомісії Юнкер пообіцяв прем'єр-міністру Грузії, що якщо Україна не виконає всі додаткові вимоги в найближчі тижні, україно-грузинський пакет буде розірвано",- додав Лещенко.

Нагадаємо, раніше брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк повідомив, що Єврокомісія може подати пропозицію (до Ради ЄС) про візову лібералізацію для Грузії наступного тижня, а Україні ймовірно доведеться почекати.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада