ЄС підриває довіру українців, - віце прем'єр

Віце-прем'єр з питань європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе наполягає на отриманні "безвізу", та звинувачуєа Брюссель в "підриві довіри до діалогу "
Depo.Влада
14 червня 2016 13:55
ФОТО: depo.ua

Про це вона заявила під час засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Спроба об'єднати Україну з тими країнами, які ще не виконали умови — ми вважаємо, що це неправильно. Йдеться про довіру до діалогу між Україною та Європейським Союзом. Якщо ми виконуємо умови, то ми очікуємо виконання умов з іншого боку", — зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Як наголосила урядовець, Україна виконала всі умови для надання їй безвізового режиму, а також для ратифікації Угоди про асоціацію з Євросоюзом.
"Хотіла б нагадати, що ми все ще чекаємо рішення нідерландського уряду щодо ратифікації угоди про асоціацію", — також сказала вона.

Нагадаємо, процес скасування віз для України та Грузії нині затримують три країни ЄС – Німеччина, Франція та Італія. Берлін наполягає, що скасування віз, зокрема, для Грузії й України, можливе лише після ухвалення в Євросоюзі нових правил про призупинення або скасування безвізового режиму для третіх країн. Цей механізм має стосуватись усіх третіх країн, утім дискусії з цього питання активізувались після набуття Україною і Грузією, а також Туреччиною і Косовим, реальних перспектив надання безвізового режиму з ЄС.

Відтак, якщо країни-члени Євросоюзу і Європарламент не встигнуть до кінця липня завершити законодавчі процедури для скасування віз українцям і грузинам, то повернення до цього питання буде можливим лише восени – після завершення літніх канікул у європейському політичному сезоні.

 Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада