Екстрадицію Фірташа може забезпечити звіт для Boeing, - ЗМІ

Запит на екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа американські прокурори аргументували звітом консалтингової фірми McKinsey для компанії Boeing

Про це пише The New York Times, передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Як зазначається в матеріалі, Boeing попросив McKinsey оцінити можливість видобутку титану в Індії для виробництва літака 787 Dreamliner.

Виробник літаків розраховував залучити посередника - компанію Bothli Trade, яка належить Фірташу - для прискорення бюрократичних процедур.

На думку NYT, "прискорення процедур" полягало у видачі хабарів індійським чиновникам. Український олігарх також назвав 8 представників індійської влади, які могли б посприяти Boeing. Їхні імена були опубліковані на слайді презентації PowerPoint, який пізніше став доказом у справі.

Прокурори назвали документ "чітким доказом" того, що підприємство Фірташа повідомило Boeing "про план підкупу державних посадових осіб Індії, який вже був на стадії реалізації".

Майже через півроку після арешту Фірташа у Відні Boeing заявив, що відмовився від угоди і знайшов інше джерело титану.

Сам Фірташ заперечує, що готовий був платити хабарі, мав будь-які відносини з McKinsey і спростовує свою причетність до документа.

Довідка: У США Дмитра Фірташа звинувачують у справі про хабарі на суму близько 18,5 мільйонів доларів при отриманні ліцензії на видобуток титанової руди в Індії.

В Іспанії Фірташа, за даними австрійських та іспанських ЗМІ, підозрюють у причетності до злочинної групи, що відмила гроші на суму в 10 мільйонів євро і пов'язана зі Степаном Черновецьким, сином колишнього мера Києва Леоніда Черновецького, який живе з родиною в Барселоні і звинувачення заперечує.

В Україні поліція розслідує два кримінальні провадження, пов'язані з Дмитром Фірташем: щодо групи компаній Ostchem і колишніх керівників компанії "Нафтогаз Україн"". У цих провадженнях він не має статусу підозрюваного.

Дмитра Фірташа вважають одним з основних "донорів" екс-президента Віктора Януковича, чий режим був повалений після масових протестів в Україні у лютому 2014 року. Після цього Фірташ втік на Росію, а звідти вирушив до Австрії, де був арештований у 2014 році за ордером США. Він був звільнений після виплати застави 125 млн євро з умовою не покидати Австрію.

Фірташ є засновником консорціуму, який займається виробництвом добрив, титану і видобутком газу, також він є головним акціонером одного з телевізійних каналів України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme