Гайдай: Якщо Яценюк залишиться, то Україну чекають зубожіння і деградація

Експерт вважає, що змінювати треба не тільки прем'єра, а й всю правлячу еліту
Depo.Влада
15 лютого 2016 12:30
ФОТО: depo.ua

Якщо 16 лютого Верховна Рада не відправить главу уряду у відставку, то країні доведеться готуватися до затяжної кризи. Таку думку "ДС" висловив директор соціально-інжинірингового агентства "Гайдай.Ком", політтехнолог Сергій Гайдай, передає depo.ua.

"Якщо Арсеній Яценюк залишиться прем'єр-міністром, то продовжиться зубожіння людей, деградація державного апарату, армії, дипломатії та інших важливих державних інститутів", - прогнозує Гайдай.

У той же час, на думку експерта, проблема зараз не тільки в Яценюку, а у всій правлячій еліті. "Якщо ми просто замінимо чинного прем'єра на, наприклад, Наталю Яресько, то нічого не зміниться. Нам необхідно поміняти і еліту, і суспільний договір між народом і владою", - вважає Гайдай.

Експерт зазначає, що замість органів влади, які не виконують своєї основної функції - служіння громадянам, потрібно вибудувати ефективний апарат державних службовців, кількість яких має бути вдесятеро менше.

"Такі зміни, але не бутафорські, а справжні зміни, повинні пройти на всіх важливих напрямках, в тому числі в частині децентралізації, і конституційної реформи, яку слід проводити без врахування думки інших держав. Але це можуть зробити люди, яким цікавий розвиток проекту" Україна ", а не те, скільки грошей на ньому можна заробити або як краще захистити існуючі активи", - підсумував політолог.

Нагадаємо, що 16 лютого в парламенті очікується звіт уряду, після якого може бути поставлене питання про недовіру Кабміну.

Читайте також: Відставка уряду Яценюка (ХРОНІКА)

Більше політичних новин читайте на