Екс-власнику збанкрутілої "Мрії" заборонили продавати віллу в Німеччині, – ЗМІ

Український олігарх Микола Гута, якого звинувачують у махінаціях з міжнародними кредитами в агрохолдингу "Мрія", намагався продати розкішну віллу в Німеччині співвласнику мережі магазинів АТБ Віктору Карачуну

Про це свідчить розслідування Deutsche Welle, інформує Depo.ua.

Йдеться про маєток Villa Glory, розташований під Мюнхеном у баварському курортному містечку Гарміш-Партенкірхен.

Відповідно до витягу із реєстру нерухомості, сума угоди склала 8,6 млн євро. При цьому кількома тижнями раніше продавець просив за віллу, збудовану начебто для саудівських шейхів, майже 13 млн євро.

Придбати цю нерухомість зголосився співвласник мережі супермаркетів АТБ, бізнесмен з Дніпра Віктор Карачун.

Проте продати віллу так і не вдалося, оскільки суд на Кіпрі заборонив продавати об'єкт за клопотанням ліквідаторів кіпрської Mriya Agro Holding Public Limited - материнської структури збанкрутілого агрохолдингу "Мрія".

"Заборона на продаж була внесена до реєстру на тиждень раніше, ніж договір купівлі-продажу. Як свідчить витяг з реєстру майнових прав, місцевий суд у Гарміш-Партенкірхені визнав ордер кіпрського суду, і заборона дійсна на території Німеччини. Гута не може продати віллу, поки суд у Нікосії остаточно не вирішить долю його активів", - йдеться у розслідуванні.

Разом з тим, Карачун заявив, що готовий чекати з купівлею стільки, скільки буде треба, а тимчасово арендував віллу.

За даними видання, наразі ліквідатори "Мрії" за дорученням кредиторів розшукують майно Гути по всьому світу, щоб покрити принаймні частину збитків, завданих ним інвесторам.

Суди Кіпру вже ухвалили рішення про замороження активів десятків офшорних фірм, бенефіціаром яких є олігарх чи члени його родини.

Нагадаємо, в 2014 році агрохолдинг "Мрія" оголосив дефолт, борги компанії склали $ 1,3 млрд. Причиною такого боргу стали шахрайські дії попереднього гендиректора компанії Миколи Гути, якого невдовзі Інтерпол оголосив у розшук.

Чинному керівництву "Мрії" вдалося досягти домовленості з комітетами кредиторів про реструктуризацію боргу компанії.

За результатами реструктуризації основну частину боргу - майже 1 млрд доларів - буде переведено в акціонерний капітал, який розділять між собою кредитори: близько 54% отримають незабезпечені кредитори; 35% - провайдери робочого капіталу на 2016 рік; 7,5% - провайдери робочого капіталу на 2015 рік; ще 7,5% отримають топ-менеджери компанії як мотиваційний пакет.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme