Екс-глава КСУ Тупицький тричі відвідував окупований Крим, – "Схеми"

Журналісти дізналися, що колишній очільник Конституційного Суду Олександр Тупицький тричі, у 2016-2017 роках, відвідував окупований Росією Кримський півострів

Журналіст відділу новин
Екс-глава КСУ Тупицький тричі відвідував…
Фото: Сайт КСУ

Про це пише Depo.ua, посилаючись на розслідування "Схеми: корупція в деталях".

Відомо, що сам Тупицький заперечує факт про відвідування Криму. Однак джерела програми у прикордонній службі стверджують, що екс-глава КСУ тричі перетинав адмінмежу з окупованим півостровом. Вперше він в'їхав туди 20 липня 2016 року через КПВВ "Чонгар" – він пробув у Криму місяць і повернувся аж 28 серпня. 

Вдруге Тупицький побував в окупованому Криму у 2017 році: 7 квітня він знову туди потрапив через пункт пропуску "Чонгар", а повернувся через два дні. Також відвідував півострів колишній посадовець і 5 серпня 2017 року, пробувши там два тижні, до 22 серпня. 

Сам екс-глава КСУ у коментарі журналістам сказав, що інформація про його поїздки до Криму не відповідає дійсності, адже Росія там порушила кримінальну справу проти нього, а тому він міг би мати проблеми. 

Відомо, що Тупицький у 2018 році придбав земельну ділянку у селищі Кореїз окупованого Криму, оформивши договір купівлі-продажу за російським законодавством, але не показав інформацію про це у своїй декларації про майно та доходи. У жовтні 2020 року, коли Тупицького мали притягнути до відповідальності через недостовірне декларування за статтею 366-1 Кримінального кодексу України, Конституційний Суд під його головуванням визнав її не відповідною Конституції.

Нагадаємо, що 28 грудня 2020 року Олександру Тупицькому було повідомлено про підозру у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка.

За даними ЗМІ, Тупицький у період 2006-2010 років (тоді він був районним суддею Донецька) за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу у місті Зугрес (Донецька область) та, схоже, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу. Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту.

29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на два місяці голови КСУ Тупицького від посади судді КСУ, а вже 27 березня 2021 року скасував призначення судді КСУ Тупицького.

27 травня 2021 року суд закрив справу щодо звільненого голови Конституційного Суду Олександра Тупицького про можливий конфлікт інтересів і недекларування майна.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme