Джемілєв: Окупанти хочуть змусити кримських татар покинути півострів

Обшуки, допити і кримінальне переслідування кримських татар з боку російської влади і силовиків покликані змусити їх покинути півострів
Depo.Влада
16 травня 2016 07:23
ФОТО: depo.ua

Про це заявив лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв, передає depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

"Єдина мета – залякати, змусити людей мовчати. Є ще друга мета – змусити кримських татар покинути Крим. Вони, так само, як і за сталінських часів, хочуть бачити етнічний такий чистий російський Крим", – вважає він.

На думку Джемілєва, кримінальна справа, порушена ФСБ стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, є необґрунтованою і не відповідає закону.

"В окупантів такий страх перед кримськими татарами, що вони не зважають на жодні норми та закони. Звинувачення Ільмі Умерова в тому, що він закликав до зазіхання на територіальну цілісність Російської Федерації – це абсурд. Він просто казав свою точку зору як громадянин України, так і син свого народу. А наш народ повністю не визнав цю окупацію", – зазначив він.

Джемілєв також нагадав, що російську анексію Криму не визнала і ціла низка країн Європи.

Нагадаємо, 12 травня співробітники ФСБ здійснили обшук у будинку Ільмі Умерова. Пізніше підконтрольна Росії прокуратура Криму повідомила, що він звинувачується в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації (стаття 280.1 КК Російської Федерації).

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада