Джапарова у Туреччині провела низку важливих зустрічей: Про що йшлося

Під час візиту до Турецької Республіки перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова провела низку зустрічей, в межах яких розповіла про розвиток подій в та навколо Криму, мету формування міжнародної "Кримської платформи", а також обговорила поточний стан українсько-турецьких відносин, зокрема в рамках міжнародних організацій

Джапарова у Туреччині провела низку важл…
Фото: Прес-служба МЗС

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу МЗС України у Facebook.

"Туреччина – наш стратегічний партнер, який підтримує Україну конкретними вчинками, ніколи не визнає окупацію Криму і готовий стояти поруч з Україною та нашими ініціативами", – наголосила Джапарова.

У МЗС зауважили також, що окрема увага була приділена співпраці у сфері публічної дипломатії.

"Маємо оптимістичні плани. Зокрема, Український інститут активізує свою діяльність в цій країні. Туреччина – наш стратегічний партнер, культурні зв'язки з якою інтенсифікуються з кожним роком. Вміле використання "м'якої сили" є одним із наших пріоритетів в умовах, коли Росія виділяє чималі кошти на пропаганду, яка спотворює події в Україні", – зауважили у відомстві.

Серед ключових зустрічей у МЗС виділили те, що:

1. Під час зустрічі з міністром закордонних справ країни Мевлютом Чавушоглу обговорили питання двосторонніх відносин, ситуацію в окупованому Криму та регіональні аспекти

2. З генеральним секретарем Тюркської ради Багдадом Амреєвим окреслили перспективи долучення України до роботи організації.

3. З головою Національної комісії UNESCO Туреччини Оджалом Огузом намітили проекти двосторонньої співпраці щодо нематеріальної культурної спадщини, запросили турецьку сторону приєднатися до міжнародного флеш-мобу, який Україна ініціює з нагоди 75-ї річниці ЮНЕСКО.

4. Із заступницею міністра охорони здоров'я Туреччини Еміне Альп Меше обговорили проведення тижня здоров'я в Херсонській області та можливу підтримку онкологічного диспансера в Херсоні для лікування наших громадян з тимчасово окупованого Криму.

5. Із керівником Управління у справах закордонних турків та споріднених громад Абдулою Ереном визначили можливості для активізації програм обмінів між українською, у тому числі кримськотатарською, та турецькою молоддю, публікації перекладів творів українських та кримськотатарських авторів у Туреччині, обговорили онлайн освіту, лідерські програми.

6. Із режисерами турецької компанії е2media та головою української громади в Анкарі визначили можливості для співпраці у створенні нового турецько-українського фільму.

Наголошується також, що попереду – зустрічі із:

  • заступниками міністра закордонних справ Туреччини Явузом Селімом Кираном (культурна та публічна дипломатія) та Седатом Оналом (питання міжнародних організацій);
  • міністром культури та туризму Туреччини Сердаром Чамом.

Нагадаємо, раніше Україна закликала ОБСЄ здійснювати моніторинг в окупованому Криму.

Повідомлялося також, що Україна розраховує долучити Туреччину до Кримської платформи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme