ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Двері НАТО для України відкриті, - Порошенко

Під час саміту у Брюсселі чітко було наголошено, що двері НАТО для України відкриті

Depo.Влада
13 липня 2018 20:15
ФОТО: depo.ua

Про це заявив президент України Петро Порошенко в інтерв'ю щодо результатів саміту НАТО у Брюсселі, передає Depo.ua.

"Останній тиждень був надзвичайно насичений подіями, бо відбувся і саміт Україна-ЄС, і саміт Україна-НАТО. Хочу наголосити, що Україна останнім часом була учасником трьох самітів НАТО на найвищому рівні – на рівні голів держав та урядів. Це було в Ньюпорті в 2014 році і тоді нам дозволили укласти першу Мінську домовленість 5 вересня. Це був надзвичайно важливий Варшавський саміт і зараз Брюсельський", - нагадав Порошенко.

Він також наголосив на важливих моментах саміту в Брюселі.

"Що є важливим в документах саміту, які готувалися декілька місяців за активної участі України, і які обговорювалися та були прийняті 11-12 липня. Кінцева резолюція саміту містить кілька надзвичайно важливих позицій. Перше – Україна невпинно наближається до членства в НАТО. Ніхто нас не зупинить і сьогодні це чітко зазначено в документі саміту, за який проголосували всі країни-члени. Друге – чітко наголошено на тому, що рішення, яке відбулося 10 років тому на Бухарестському саміті, що двері НАТО відкриті", - заявив він.

Також Порошенко зацитував положення з резолюції саміту.

"Ми чітко стоїмо в нашій підтримці українського права вирішувати свою долю, своє майбутнє, майбутнє своєї зовнішньої політики і в цьому світлі Україні підтверджуємо статус аспіранта. Ми підтверджуємо, що рішення Бухарестського та останніх самітів залишаються в силі", - йдеться у заяві НАТО.

"На моє переконання це розчарує скептиків, які кажуть, що хтось має право заборонити вступ.

Нагадаємо, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що усі 29 країн-членів НАТО, включно зі США, не визнають незаконну анексію Криму.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада