Дуда їде у Київ говорити про Донбас, санкції та допомогу Україні

Під час офіційного візиту в Україну 14-15 грудня президент Польщі Анджей Дуда говоритиме в Києві про ситуацію на Донбасі, продовження санкцій проти Росії і допомогу Україні
Depo.Влада
14 грудня 2015 05:57
ФОТО: depo.ua

Візит Дуди в Україну триватиме півтора дні. До Києва він разом із дружиною прилетить у понеділок увечері, передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Керівник президентської прес-служби Марек Магеровський розповів, що у перший день візиту президентське подружжя відвідає меморіальне кладовище у Биківні, де поховані жертви сталінських репресій, зокрема поляки.

Натомість у вівторок Анджей Дуда розмовлятиме з президентом України Петром Порошенком, прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком та головою Верховної Ради Володимиром Гройсманом. На завершення другого дня візиту польський президент зустрінеться з представниками українських студентів.

"Президент Дуда розмовлятиме про конкретну допомогу, яку Польща готова надати Україні, українському урядові, чи то у формі фінансової допомоги, чи то у формі гуманітарної допомоги. Але це вже деталі, які обговорюватимуться на місці", – сказав Магеровський.

Крім цього, каже керівник прес-служби Дуди, в Києві пролунають заяви про необхідність продовження санкцій проти Росії. Він пояснює: "Буде також розмова про відносини з Росією – про стосунки України з Росією, про стосунки ЄС із Кремлем. Президент Дуда вважає, що санкції, накладені на Росію, термін яких закінчується 31 грудня, потрібно продовжити".

Марек Магеровський додав, що про необхідність продовження санкцій проти Росії йшлося під час зустрічі Дуди з прем’єр-міністром Великої Британії Девідом Камероном, яка відбулася в четвер у Варшаві. Обидва політики, зазначає Магеровський, вважають, що ці санкції потрібно зберегти, оскільки Мінські домовленості порушуються. За словами директора прес-служби, Дуда у Києві "точно робитиме на цьому наголос".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада