Другий тур виборів мерів: У КВУ розповіли, де зафіксували найбільше порушень

Другий тур виборів мерів 22 листопада переважно відбувся відповідно до міжнародних стандартів чесних та вільних виборів, однак в п'яти містах застосовувалися недоброчесні технології, зокрема, підкуп виборців

Другий тур виборів мерів: У КВУ розповіл…
Фото: КВУ/Facebook

Про це заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель під час прес-конференції, передає Depo.ua.

"За даними нашого спостереження, ми маємо підстави говорити, що в половині міст вибори відбулися відповідно до демократичних стандартів, але в п'яти містах з 11 наші спостерігачі відзначали застосування технологій, які є складовою механізмів з підкупу виборців", – сказав він.

Кошель наголосив, що спостерігачі КВУ відзначали масове фотографування виборчих бюлетенів, підвезення виборців на дільниці, зокрема за допомогою приватного автотранспорту.

"Показовими були факти, зафіксовані нашими спостерігачами в Черкасах, коли приватними автомобілями довозили виборців до виборчих дільниць. Лише спостерігачі КВУ в Черкасах зафіксували близько десяти таких фактів. Також у Черкасах фіксували так звані каруселі й фотографування бюлетенів", – вказав він.

У Дніпрі в одній із неформальних Viber-груп під назвою "Підробіток. Вибори в Дніпрі" виборцям пропонували залишити свої паспортні дані і щоб у подальшому вони проголосували за 1,5 тис. грн. На день виборів 22 листопада ця група налічувала майже 25 тис. людей. 

"Маємо підстави констатувати, що кількість фактів і масштаби технологій, пов'язаних із підкупом, значно зросли порівняно з першим туром виборів та порівняно з голосуванням 15 листопада. За умови низької явки технологія підкупу й активізації своїх електоральних груп значною мірою посилюється", – наголосив голова КВУ.

Крім того, Кошель звернув увагу на значну проблему з протиепідемічними заходами на виборчих дільницях.

"Ми знову фіксували непрацюючі термометри. У мене взагалі складається враження, що МОЗ самоізолювалося від виборів, і вони не зробили нічого ні в плані рекомендацій напередодні другого туру, ні в плані практичних дій, щоб дільниці були забезпечені належним чином", – зазначив голова КВУ.

Серед найпоширеніших порушень в день голосування – ведення незаконної агітації. Кількість матеріалів із незаконною прихованою агітацією була значною і за даними спостерігачів КВУ була наявна в усіх 11 містах, де відбувався другий тур виборів.

Зокрема, у місті Слов'янськ в день голосування було розміщено агітаційні плакати та білборди, виконані в стилістиці кандидатів, які вийшли в другий тур. На рекламних площинах міста було розміщено гасла кандидатів ("Слов'янськ, довіряй ділам" та "Відродимо рідний Слов'янськ").

Приховану агітацію також було розміщено в місті Дрогобич (білборди із гаслами кандидатів "Голосуй за зміни", "Голосуй проти корупції", "Правда переможе"). Особливістю стала поява на виборчих дільницях громадян в брендованих масках.

Також у Рівному спостерігачі КВУ повідомили про присутність на дільницях виборців із брендованими масками партії "Рівне Разом", кандидат від якої вийшов до другого туру виборів. Виборців у таких же масках спостерігачі КВУ фіксувалися під час голосування в Рівному 25 жовтня.

Нагадаємо, у день голосування на виборах міських голів, 22 листопада, поліція відкрила 11 кримінальних проваджень за порушення виборчого процесу

Читайте також: Всі результати місцевих виборів 2020: Інтерактивна карта 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme