Другий рік Майдану. Майдан-3 може влаштувати сама влада

Третій Майдан, який недолуго намагаються влаштувати в Києві мусить досить швидко померти власною смертю
Depo.Влада
20 лютого 2016 20:26
ФОТО: depo.ua
Другий рік Майдану. Майдан-3 може влаштувати сама влада
Другий рік Майдану. Майдан-3 може влаштувати сама влада

На Другу річницю Революції Гідності по Києву почала блукати примара третього Майдану. Примара ця дуже непевна - кілька десятків людей в камуфляжах встановили намети та зібралися ночувати на Майдані. За їхніми планами, у неділю має відбутися "народне віче", під час якого вони і висунуть свої вимоги чинній владі.

Звісно, поки немає жодних підстав сприймати те що відбувається надто серйозно – занадто вже мала кількість третьомайданників, та й всезагального захоплення їхні спроби влаштувати нову революцію не викликають. Швидше навпаки, українці в соцмережах аж ніяк не поділяють радість з приводу ідіотського погрому російських банків, нагадуючи про чисельних ФСБешних тролів, що неприховано агітують в мережі за "Третій Майдан" та сепаратистські ЗМІ, що першими висвітлюють нинішні події на Майдані Незалежності. До того ж примара "Третього Майдану" якось надто вже збудила та активізувала людей з не найкращою репутацією, типу сумнозвісної поціновувачки посиденьок з терористами Тетяни Монтян. 

Загалом, всі люди з більш-менш здоровим глуздом чудово розуміють, кому в першу чергу вигідні протести в українській столиці, і усю небезпеку для державності, яку ці протести несуть.

Втім, єдиним хто можу підкинути дров в нинішній швидше карикатурний протест, залишається українська влада. При спробі "третьомайданників" встановити намети на Майдані Незалежності відбувся дещо тривожний епізод. Правоохоронці влаштували з активістами штовханину, намагаючись не пустити їх з наметами на центральну площу столиці. На щастя інцидент вщух, не встигнувши навіть розгорітися. Схоже, що у правоохоронців вистачило розуму не влаштовувати "наведення порядку" кийками та іншими спецзасобами.

Попри всю шкідливість "третьомайданників" застосовувати проти них репресивні дії в жодному разі не можна, не лише тому, що вони як не крути мають право на мирний протест, а ще й тому, що найкращій спосіб нівелювати їхню активність – це просто не звертати на них уваги. Можна не сумніватися, що за кілька днів про амбітні плани "третьомайдаників" мало хто згадає, і на головній площі країни залишиться хіба кілька наметів з кількома впертими, чи матеріально вмотивованими протестувальниками.

Попри те, що великий Майдан, наразі швидше неможливий ніж можливий, не варто забувати, що ситуація в країні досить вибухонебезпечна, і досить суттєвого напруження їй додав фарс з невдалою відставкою уряду Арсенія Яценюка. Звісно, Арсеній Петрович дуже любить розповідати, що його відставки дуже хоче Кремль та особисто Путін. Але 70% українців прагнуть зміни уряду аж ніяк не менше московських керманичів з цілком зрозумілих причин. А те, що цілковито ігнорувати суспільну думку в Україні – це те саме, що дражнити копняками ведмедя, історія довела на прикладі незабутнього "легітимного" Віктора Федоровича. Нинішня влада не повинна повторювати його помилок – "третій Майдан" має вмерти власною смертю без жодної допомоги, але й політичну кризу в країні потрібно якось вирішувати, рахуючись з настроями громади.