Мільйони Ляшка і бідна Юля: Що декларували лідери фракцій Верховної Ради

У квітні наступного року повідомлення про задекларовані прибутки державних мужів ризикують стати найменш популярними у новинних стрічках

Політичний оглядач
Мільйони Ляшка і бідна Юля: Що декларува…

Що задекларували лідери парламентських фракцій? Ну, от, приміром, Олег Ляшко – мільйонер! А хтось у цьому сумнівався? Голова фракції Радикальної партії задекларував 20,6 млн гривень доходів, 484 тис. доларів готівкових коштів (у 2016 році - 30 тис. доларів), 70 тис. євро і 839 тис. грн. (у 2016 році - 400 тис. гривень), на рахунках в Ощадбанку - 4,4 млн грн. (у 2016 році - 391 тис. гривень) та 713 тис. доларів. А ще придбав житловий будинок (357,1 кв. м) та земельну ділянку (6 539 кв. м) в Козині. Хоча в бізнесі не був - в лотерею вигравав.

Юлія Тимошенко навпаки, ніяк не може обрости нерухомістю. В її декларації вказаний орендований будинок у Козині Обухівського району площею 588 кв. м. Також лідерка "Батьківщини" задекларувала право користування чотирма земельними ділянками в тому ж Козині, загальна площа яких становить 6106 кв. м. Решта майна записана на її чоловіка Олександра. Сама ж майбутня кандидатка в президенти, якій соціологи малюють переможні рейтинги, отримала за рік зарплату 225 тис гривень, на виконання депутатських повноважень близько 253 тис. гривень, має 81,7 тис. гривень відсотків від вкладу в "Ощадбанку", який становить понад 614 тис. гривень. У готівці Тимошенко зберігає 290 тис. гривень.

Заможніший за неї (судячи з декларації) голова фракцій БПП Артур Герасимов. Він задекларував майже 247 тис. гривень зарплати, готівкою зберігає 2,78 млн гривень, 83 тис. доларів і 22 тис. євро. Голова іншої провладної фракції – Максим Бурбак з "Народного фронту" - задекларував лише 260 тис. грн депутатської зарплати, внесків у банках і готівки він не має. У Бурбака заможна дружина. 1 млн грн вона заробила на відчуженні рухомого майна, готівкою зберігає 28 тис. доларів і 19 тис. євро, а в "Укргазбанку" і "Приватбанку" - 1,2 млн і 369 тис. грн відповідно.

Головний "опоблоківець" Юрій Бойко заробив 248 403 гривень зарплати, отримав 252,8 гривень на забезпечення депутатської діяльності, 6,5 тис гривень відсотків і майже 27 тис гривень пенсії. На банківських рахунках у нього $14 тис і 9 гривень. У нього, як і в Бурбака, дружина мільйонерша. За рік вона отримала понад 3,6 мільйона гривень зарплати, понад 83 тис гривень пенсії, понад 1,15 мільйона гривень зарплати за сумісництвом, понад 2 мільйони гривень відсотків і 1,7 мільйона гривень дивідендів за різними вкладами. На її банківських рахунках - майже 11 мільйонів гривень, понад 924 тис. доларів і 3,3 мільйона рублів. Готівкою сімейна пара має $19,2 тис., 17,5 тис євро і 200 тис гривень.

Голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк також задекларував 238290 тис зарплати, 169871 на виконання депутатських повноважень, 38170 - кошти за проїзд, 191080 – оплата проживання в готелі. Ще $2 тис він має готівкою. Дружина депутата заробляє на рівні з чоловіком. Минулого року родина правої руки львівського мера Андрій Садового значних покупок не здійснювала. Єдине, що кинулося у вічі – 820 тис., подарованих дружиною нардепа своїй матері.

Голова депутатської групи "Воля народу" Ярослав Москаленко та співголови "Відродження" Віталій Хомутиннік і Віктор Бондар і раніше декларували чималі статки, тому, власне, якийсь додатковий коштовний годинник чи щось подібне в декларації може пройти повз увагу громади. Та й взагалі, нинішня хвиля декларування викликала куди менший ажіотаж, аніж минулорічна, коли громадяни досить тривалий час знаходилися у шоковому стані від побаченого.

Цього року інтерес до сайту НАЗК підігріли декларації громадських активістів-антикорупціонерів, сам сайт вже традиційно "підвисає" через наплив цікавих, та все ж складається враження, що друга серія електронного декларування не стала сенсацією. А третя взагалі без допомоги преси ризикує пройти непоміченою. І не тому, що українці не хочуть бачити, за що шикують можновладці, ні, проблема в тому, що громадяни замість покарання чиновників і політиків за приховування прибутків, за корупцію, бачать виключно профанацію. Тобто, який сенс краяти собі серце...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme