Довгий шлях в ізолятор. Затримання Саакашвілі і до чого тут Медведчук

Те, що СБУ не вдалося зробити вранці у вівторок в режимі реаліті-шоу, чудово вдалося спецслужбі у пятницю ввечері без зайвої уваги ЗМІ та громадськості

Довгий шлях в ізолятор. Затримання Саака…

Підозрюваний у злочинних зв'язках із олігархом-утікачем Сергієм Курченком, колишній президент Грузії, а нині опозиціонер без паспорта Міхеїл Саакашвілі перебуває в СІЗО, де дає свідчення, чекає на суд про обрання запобіжного заходу і приводить в порядок свою фігуру - в якості "внутрішнього протесту" він оголосив голодування, передає Depo.ua із посиланням на "Ділову столицю".

Соратники та прихильники Міхеїла Ніколозовича тим часом готуються до чергового вуличного протесту, а адвокати заявляють про "грубі порушення" під час затримання. Запобіжний захід для апатрида, швидше за все, будуть обирати в найближчий робочий день - у понеділок, 11 грудня, що дає захисту грузинського реформатора велике поле для маневрів. І, схоже, найближчі три дні стануть для Саакашвілі багато в чому вирішальними. По-перше, соратники апатрида мають можливість максимально напружити всі свої сили і зібрати в неділю і в понеділок максимально великий мітинг на підтримку свого лідера, що, власне, вони вже почали робити, анонсувавши на 10 грудня велике віче.

По-друге, завдяки затриманню в прайм-тайм адвокати екс-президента Грузії отримали достатньо часу для продумування стратегії захисту і для банального затягування часу - 72-годинний термін для обрання запобіжного заходу закінчиться приблизно о 23:00 понеділка. Так що захист Саакашвілі може просто тягнути час, поки закон не вимагає звільнити грузина з-під варти. Подібний нехитрий прийом застосовується в нашій юридичній практиці досить часто.

Поки нічого надто страшного Саакашвілі не загрожує - генпрокурор Юрій Луценко ще у вівторок пообіцяв, що буде вимагати для апатрида всього-навсього цілодобового домашнього арешту. Правда, після того як Міхеїла Ніколозовича відбили його прихильники, той став офіційно вважатися втікачем і був оголошений в розшук, а генпрокурор натякнув, що тепер звинувачення може і не бути настільки гуманним. Так що деяка перспектива залишитися в СІЗО надовго перед Саакашвілі відкривається, і ось тут багато чого може залежати від його підтримки на вулицях. Якщо на захист Міхо вийде хоч якась значна кількість людей, з чим у Саакашвілі є певні проблеми, то прокуратура навряд чи відмовиться від ідеї обмежитися домашнім арештом, а якщо вулична підтримка буде мізерною, то чому б підозрюваного і не заарештувати.

Що ж стосується прихильників Саакашвілі, то вони намагаються підтримувати свого вождя, як можуть. То звинувачують владу в політичних репресіях, то погрожують повісити прес-секретаря генпрокурора Ларису Сарган (а й справді... знайшли кого зробити головним ворогом Саакашвілі), то намагаються всіляко обілити Міхеїла Ніколозовича. Із цим виходить найменш переконливо. Плівки Луценка, які доводять фінансування Міхо-майдану Курченком, виявилися досить промовистими. Так що фан-клубу Саакашвілі залишається або доводити, що влада підробила докази, що насправді може з'ясувати тільки експертиза в рамках судового слідства, і для цього Саакашвілі повинен не ховатися за друзів, а йти до суду; або придумувати кілька більш витончених виправдань.

Одне з таких виправдань вже придумали - в соцмережах розганяють думку, що залучати Саакашвілі до відповідальності ніяк не можна, поки не сидять Віктор Медведчук, Рінат Ахметов та інші одіозні діячі часів Януковича. Ось, мовляв, хто справжні вороги України, ну а те, що Саакашвілі влаштовує пародію на Майдан за гроші олігарха, на якому тавра нема де ставити, - це так, дрібниці, адже він все-таки не кум Путіна. Тим, що логіка подібної позиції кульгає на обидві ноги, ніхто з соратників Саакашвілі явно не переймається. А даремно, якщо мати на увазі озвучений принцип, то потрібно терміново звільнити всіх хуліганів, квартирних злодіїв, вуличних грабіжників та іншу злочинну дрібноту, а всі зусилля всіх правоохоронців кинути на пошук доказів і арешт згаданих вище персон. Адже це так аморально - ловити якихось гопників, поки сам Медведчук на волі...

Все це нагадує аргументи тих, хто немає наміру служити в АТО по мобілізації з недавнього минулого: "Не піду в армію, поки син Порошенка не в АТО", або наших напівлегальних підприємців: "Не буду платити податки, тому що нагорі всі корупціонери". Щоправда, і син Порошенка в АТО служив, нехай суто формально і недовго, і вся наша горезвісна корупція росте із самого низу. Але це ласих на популізм і вождізм "простих українців", з яких і вербують собі прихильників політики на зразок Саакашвілі, що часто не соромляться обіцяти все і відразу, абсолютно не хвилює.

Саакашвілі не несе відповідальності за справи Медведчука, Ахметова і багатьох інших одіозних персонажів, а ось за свої справи повинен відповідати, і якщо у правоохоронців виникли до нього запитання, то потрібно доводити свою невинуватість єдино доречним цивілізованим способом - у суді. Ну а якщо Саакашвілі абсолютно невинний, а всі докази -сфабриковані, в чому впевнені його прихильники, то і боятися йому особливо нема чого. Скільки б не кричали в таборі Саакашвілі про політичні репресії і переслідування неугодних, навіть вівторкова спроба затримання грузинського апатрида довела безглуздість цих звинувачень. Хто-хто, а диктатор з Порошенка виходить вкрай непереконливий і якийсь зовсім вже беззубий.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme