Чи врятують "Кіборга №1" від "процесу над каратєлями" у Донецьку

Затягування переговорів про обмін полоненими за кілька днів до Дня Незалежності України наводить на думку про бажання терористів створити нову картинку для російської пропаганди
Depo.Влада
20 серпня 2015 14:00
ФОТО: depo.ua
Чи врятують "Кіборга №1" від "процесу над каратєлями" у Донецьку
Чи врятують "Кіборга №1" від "процесу над каратєлями" у Донецьку

Звільнення наших полонених є, мабуть, одним із найболючіших питань серед тих, що стоять перед керівництвом України. Проблема полягає у неможливості офіційного Києва напряму проводити переговори з терористами щодо цього питання. З цією метою використовуються напівофіційні місії,  однією з яких наразі є група за участі Володимира Рубана і відомого волонтера Олексія Мочанова, яка поїхала до Донецька звільняти відомого розвідника 81-ої бригади з позивним "Рахман", якого ще часто називають "кіборгом №1" за героїчну участь в обороні Донецького аеропорту. Втім переговори затягуються, і обміняти українського героя до Дня Незалежності можуть банально не встигнути. І схоже, що на українських полонених у керівництва терористів є свої плани, які безпосередньо стосуватимуться того, щоб максимально зіпсувати українцям свято державності.

Так, дивують вимоги щодо обміну наших бійців. Тут терористи ставлять зазделегідь складно виконувані вимоги. Так, позавчора "ДНР" включили у список обміну військовополонених 10 активістів "антимайдану", які проходять підсудними у справі про трагічні події в Одесі 2 травня 2014 року. З одного боку, українська влада може піти на такий крок. Але для цього потрібен час: для того, щоб провести такий обмін, Україна, як правова держава, має провести відповідну процесуальну процедуру. Зокрема, мова йде про те, що суд має оголосити вирок "антимайданівцям". Зробити це за чотири дні - нереально.

Історія з "антимайданівцями" та останні зриви домовленостей про обмін "13" на "13" наводить на думку, що наших військових, які знаходяться у підвалах "ДНР" і "ЛНР", використовуватимуть для інспірованого судового процесу. Погрози про такий сценарій з вуст терористів лунають давно. Останнім часом навіть почалися псевдопроцедурні дії відносно наших полонених. Зокрема, днями стало відомо про те, що бойовики "ЛНР" зібралися "екстрадувати" двох полонених бійців 51-ї бригади до "ДНР". З одного боку це - чистий фарс. З іншого, терористи просто так, без вказівки згори навряд чи займалися б самодіяльністю.

Чи врятують "Кіборга №1" від "процесу над каратєлями" в Донецьку - фото 1

Українські військовополонені у полоні бойовиків ДНР

Варто зауважити, що наразі у полоні у терористів залишається 171 український громадянин, при чому близько 50 з них - цивільні особи. На початку серпня резонанс отримала історія зі звільненням вагітної жінки, яку бойовики тримали у підвалі. Загалом, попри досить тиху і непомітну діяльність груп, які займаються звільненням заручників, за цей рік вони досягли неабияких успіхів. Так, з початку війни на Донбасі, було звільнено 2852 людини. Зрозуміло, що більшість з них - це цивільні особи, але, тим не менш, дана статистика говорить сама за себе.

Чому зараз терористи так різко почали затягувати процес обміну полоненими? Вочевидь тому, що до Дня Незалежності України їм потрібна свіжа дискредитаційна картинка, яку б могли показати російські пропагандистські телеканали. Минулого року в центрі Донецька відбувся сумнозвісний парад військовополонених, що викликало хвилю обурення по всій Україні. Але повторити той самий фокус вдруге - це вже моветон. Не для цього у Москві працюють політтехнологи, які з завзяттям придумують різноманітні медіа-сценарії, спрямовані для "торпедування" України. Тому show must go on, і "кисельови" повинні отримати нову порцію свіжого бруду.

Видається, що наймовірнішим сценарієм на День Незалежності може стати публічний судовий процес над нашими полоненими. Тим паче, що після засудження естонського поліцейського та українського режисера Сєнцова, судові процеси у Кремля та його сателітів - явно в тренді. Так чому б «борцям з фашизмом» не влаштувати свій власний "Нюрнберзький процес" прямо на День незалежності, чим подратувати Україну? Тим паче, що є й вдала жертва - вище згаданий розвідник "Рахман".

Є ще один аргумент для можливого задіяння таких злодійських кроків з боку терористичної влади на Донбасі. Варто враховувати, що стратегія Росії зараз направлена на повернення вщент знищеного Донбасу Україні. Але завдання російської пропаганди, яка сумлінно видає реальну війну з Росією за громадянську, полягає у тому, щоб завдяки подібним провокаціям, життя всередині України після повернення Донбасу стало неможливим. Адже, на жаль, як показує історія, картинка в телевізорі може перетворитися в реальність. І в велику кров...