Донбас може не встигнути підготуватися до зими, - ООН

Часу належним чином підготуватися до зими залишається обмаль
Depo.Влада
28 серпня 2015 21:29
ФОТО: depo.ua
Донбас може не встигнути підготуватися до зими, - ООН
Донбас може не встигнути підготуватися до зими, - ООН

У зоні конфлікту на Донбасі можуть не встигнути підготуватися до зими через проблеми з надходженням гуманітарної допомоги.

Про це йдеться у першому "Гуманітарному бюлетені" щодо ситуації на Донбасі, оприлюдненому Управлінням ООН з координації гуманітарних питань (УКГП ООН), повідомляє українська редакція "Німецької хвилі", передає Depo.Донбас.

"Якщо доступ й надалі обмежуватиметься, то гуманітарні організації не матимуть змоги транспортувати, зберігати та забезпечувати необхідні поставки критично важливих непродовольчих товарів та предметів з облаштування житла, аби допомогти тисячам постраждалим від конфлікту особам підготуватися до зими", - зазначається у звіті.

У звіті УКГП ООН зазначається, що гуманітарні організації мають великі проблеми з доступом до найбільш незахищених мешканців Донбасу з тих 5 млн громадян загалом, які, за даними ООН, постраждали від конфлікту. "Проблеми з доступом різняться. Йдеться про труднощі у сфері безпеки, бюрократичні перепони, логістичні та юридичні обмеження", - зазначається у документі.

Близько двох мільйонів людей, які мешкають на територіях уздовж лінії зіткнення на Сході України, вважаються найбільш незахищеними, а тому "пріоритетною групою з точки зору гуманітарних операцій". Приблизно половина цих громадян, за оцінками ООН, проживають на підконтрольних Києву територіях, решта - на окупованих.

Крім того, за даними УКГП ООН, близько 1,3 млн осіб можуть втратити доступ до питної води. В ООН також повідомляють про проблеми з продовольчими продуктами на Сході України.

Читате також: Бойовики активізувалися поблизу Донецька.