"Дочка Рабіновича". Савченко нарешті знайшли політичного соратника

Люди, які стоять за проектом "Надія Савченко", намацують ніші, в яких вона зможе вільно почуватися в якості опонента української влади. І шукають їй сателітів

Політичний оглядач
"Дочка Рабіновича". Савченко нарешті зна…

"Відтепер я є не тільки позафракційним народним депутатом України, а також лідером і головою політичної партії "Суспільно-політична платформа Надії Савченко", - похвалилася Савченко у соцмережах. А вже ввечері в ефірі каналу "112. Україна" вона розпливалася у дифірамбах перед Вадимом Рабіновичем, який зустрівся у тюрмі з Миколою Карпюком, колишнім "унсовцем", що був затриманий в Росії ще у березні 2014 року і відтоді перебуває там в ув'язненні. Йому, нагадаємо, "пришили" участь у Чеченській війні на боці повстанців і присудили 22 з половиною роки тюрми.

Рабінович раніше розповідав про свою давню дружбу з Карпюком, чим багатьох спантеличив. І ось депутат продемонстрував відео зустрічі з ув'язненим у російській тюрмі. Карпюк розповідає про любов, закликає відкинути агресію і ненависть, поважати чужу думку. Одним словом, Савченко номер два. А Рабінович запевняє політв'язня у високих шансах на вихід із тюрми й повернення додому. Просто ідилічна сценка з вкрапленнями театру абсурду.

Пані Надія не лише нахваляла Рабіновича, на каналі якого вона веде програму, але й розвішувала гірлянди на всі ялинки – згадала, що Карпюк сидів в Україні ще за Кучми (за участь у подіях 9 березня 2001 року – ред.), а тепер Кучма бере участь у Мінському процесі, звинуватила Юлію Тимошенко у тому, що вона на пропозицію витягати політичних із в'язниці тоді кинула фразу "Україні потрібні політв'язні", закидала владі згаяний час, через що Захід готовий скасовувати санкції проти Москви, і т.д. Вона називала Росію агресором, але загальна канва зводилася до того, що Україна програє через свою владу. А ще майже слово в слово повторила свою ж недавню репліку про "крик про допомогу" в заяві ватажка донецьких терористів Захарченка, який оголосив фейкову державу Малоросію. Це начебто від потреби українців домовлятися з українцями по обидва боки фронту без участі зовнішніх партнерів.

Цей пасаж дуже важливий для розуміння того, на яку саме категорію виборців орієнтується Савченко. В українському суспільстві спостерігається певна втома від війни (причому "втомилися" чомусь більше ті, хто до неї має досить опосередкований стосунок) і на цьому відчутті нині вибудовують свої передвиборчі технології відразу декілька політсил – від "Опозиційного блоку" й партії згаданого вище Рабіновича до нового проекту Савченко. З одного боку може скластися враження, що вони борються за один електорат, тому займатимуться самознищенням, проте це не так.

На майбутніх виборах в Україні Росія не робитиме ставку на якусь одну політсилу, натомість наявність кількох партій і партійок, які, кожна по-своєму, лупатимуть устої держави і дешевше, їй вигідніше. Разом вони мають створювати картину провалу влади. Москві не суть важливо, буде в парламенті "За життя" Рабіновича чи платформа Савченко, мета інша – наступна Верховна Рада має бути максимально розбалансованою й хаотичною. Аби пропрезидентським силам не вдалося отримати коаліцію, бодай таку, як зараз.

Яку роль тут має відіграти льотчиця з її новим політпроектом? Вона говорить до тих, хто не проти миру навіть ціною капітуляції. А таких вистачає. Попередні партії, в яких відбувалася проба пера Савченко, стримували її: "Батьківщина" проти закінчення війни на умовах Росії, "РУНА" взагалі було ні те, ні се. Людям, які стоять за проектом "Надія Савченко", потрібно, щоб вона мала власну партію. Нехай там не буде фіксованих членів, зате будуть телеефіри, на яких вона титруватиметься не просто "позафракційний депутат", а цілий лідер платформи власного імені. У такому форматі її розкручуватимуть для участі в президентських виборах.

А дружні стосунки з Рабіновичем можуть свідчити не лише про ідеологічну близькість двох проектів. Вадим Зіновійович попри свою медійну розкрученість має досить неоднозначну біографію, чим під час виборів обов'язково скористаються опоненти. То ж можна прогнозувати, що Савченко і Рабінович йтимуть на президентські вибори не для взаємного поборення. І далеко не факт, що Рабінович особисто балотуватиметься в президенти. Ймовірною виглядає така політична кон'юнктура, що він, можна припустити з чийого благословення, не лише поступиться Савченко, але й стане її провідником.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme