До літа телеканали лише словом "каратимуть" за фільми з російськими силовиками

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення до 4 червня лише на словах попереджатиме телеканали в разі транслювання серіалів, які прославляють російські силові структури
Depo.Влада
9 квітня 2015 16:23
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив на голова Нацради Юрій Артеменко, зауваживши, що його відомство починає перевірку дотримання українськими телеканалами вимог закону про заборону російських фільмів та серіалів, у яких звеличуються "подвиги" силових структур Росії, передає "Укрінформ".

За його словами, поки що про виявлені порушення Нацрада інформуватиме власне телеканали, але з 4 червня повідомлятиме про такі факти Державному агентству з питань кіно - органу, уповноваженому накладати штрафи.

"Вже сьогодні ми починаємо. Після того як закон опублікований, ми просто моніторимо телеканали, повідомляємо їх про те, що є порушення де-факто і де-юре закону, але штрафу вони не підлягають. Це просто такий стимулюючий захід, нагадування про те, що, будь ласка, пам'ятайте, що з 4 червня буде жорсткіше", - сказав Артеменко.

Голова Нацради нагадав, що штрафи для телеканалів-порушників накладатимуться у розмірі від 10 до 50 мінімальних заробітних плат. Артеменко сподівається, що українські телеканали не чекатимуть 4 червня і розпочнуть змінювати сітку мовлення і програму вже зараз.

Як повідомляв depo.ua, 5 лютого 2015 року Веховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України (друге читання)". 

Як пояснював міністр культури України В'ячеслав Кириленко, цим законом забороняються, зокрема, всі російські фільми, зняті після 2013 року, а також всі стрічки, які пропагують силові структури країни-окупанта, виготовлені в період з 1991 року.

"В Україні забороняється розповсюдження і публічна демонстрація фільмів, виготовлених фізичними та юридичними особами Російської Федерації, а також фільмів, які пропагують (включаючи надання позитивної інформації) діяльність правоохоронних органів, Збройних сил, інших військових чи силових формувань Російської Федерації або їх окремих представників, і фільмів, сюжет яких прямо чи опосередковано пов'язаний з діяльністю цих органів або формувань", - йдеться в законі.