Дивний сигнал: Для чого Зеленський запросив зрадників з ПАРЄ на відкриття Верховної Ради

Рішення запросити на перше засідання парламенту представників організації, яка відмовою від антиросійських санкцій демонстративно познущалась з національних інтересів України, власним статутом і міжнародним реноме чинного президента, виглядає, м’яко кажучи, недоречним

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Дивний сигнал: Для чого Зеленський запро…

Перше засідання новообраної Верховної Ради, що відбудеться 29 серпня, без сумніву, вийде урочистим. На ньому будуть депутати попереднього скликання – і депутати скликання теперішнього. Новообраний президент і майже відставлений прем’єр. А також – чимало закордонних гостей.

Серед представників Європарламенту, а також парламентських асамблей у складі ОБСЄ та НАТО, вітатимуть нас з черговою демократичною зміною законодавчої влади і представники Парламентської асамблеї Ради Європи.

Так-так, саме представники організації, яка спочатку прийняла рішення примусити Росію хоч трохи поважати міжнародне право та права українських громадян в окупованому Криму. А потім, пославшись на необхідність "діалогу з Росією", а також на потребу отримувати російські внески в бюджет, швиденько від цього рішення відмовилась.

Не зважаючи на той факт, що порушення Кремлем як міжнародного права – стосовно України, так і прав людини – стосовно власних та українських громадян на окупованих територіях, за час дії обмежень не було припинене, а радше посилилось.

Повернення Росії в якості повноправного члена ПАРЄ стало не тільки очевидним знущанням з духу і букви установчих документів Ради Європи, які передбачали, що ця організація створюється для захисту демократії і верховенства права. Це рішення стало ще й одним із перших відчутних ударів по реноме новообраного українського президента, якого просто поставили перед фактом геополітичної поразки. Хай, можливо, винним у цій поразці був не тільки, а може – і не стільки Зеленський, як цинічна позиція Німеччини та Франції, а також хаотична підготовка до Брекзіту, яка сильно зменшила дипломатичні можливості друзів України (чи, принаймні, ворогів Путіна) зі Сполученого Королівства.

Після чого, здавалося, у команді Зеленського сформували своє ставлення до колись поважної міжнародної організації. Бо не тільки попередній парламент відкликав своє запрошення для ПАРЄ спостерігати за достроковими виборами, але й Зеленський на початку липня не захотів зустрічатися із делегацією ПАРЄ.

І от депутатська групи з підготовки першого засідання парламенту IX скликання запрошує представників цієї організації на урочисте засідання парламенту. Що це – прояв чисто християнського милосердя до кривдників, недалекоглядність людей, відповідальних за міжнародну політику, чи щось інше?

Однозначну відповідь на це питання дати важко. Не можна виключати, що має місце відсутність адекватної комунікації між офісом чинного президента та залишками "клімкінського" МЗС, що призводить до чисельних зовнішньополітичних ляпів. Якими можна помилуватись не тільки в ситуації з ПАРЄ, якій, по суті, заборонили спостерігати за виборами – а потім покликали святкувати їхнє завершення, а наприклад, в історії зі спільною заявою Зеленського та патріарха Варфоломея, яку сторони спочатку разом готували, а потім Київ в самому кінці відмовився підписувати.

Втім, якими б не були справжні причини історії з ПАРЄ, вона, окрім специфічного стилю введення міжнародної політики новою владною командою, подає європейським лідерам один дуже небезпечний для України сигнал.

Суть якого полягає у тому, що навіть після відвертої зради українських національних інтересів нашими зарубіжними партнерами, київська влада в якийсь момент почне вдавати, що нічого не відбулося. І не тільки не розірве стосунки зі структурами, які фактично підтримали російську агресію проти України, а ще й запросить представників цих структур в кості "почесних гостей". За таких умов сумнівний досвід ПАРЄ можуть спробувати повторити й інші міжнародні організації чи окремі національні уряди наших західних друзів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme