Дискусійний клуб ДС: Українському бізнесу підказали, як повернути заробітчан

Українські компанії можуть поборотися за працівників не тільки збільшенням зарплат, але і поліпшенням умов праці

Таку думку в ході дискусійного клубу "ДС" висловив журналіст Олексій Шевнін, передає Depo.ua.

"Самі роботодавці, особливо ті, які працюють в сфері послуг, скаржаться на те, що їм доводиться конкурувати з іншими країнами за працівника. Одна з компаній має 26 тисяч штату, і зовсім недавно вона застрахувала всіх своїх робочих разом з сім'ями. Чому? Тому що треба конкурувати якщо не зарплатами, то хоч умовами праці", - зазначив Шевнін, підкресливши, що "20% працівників кажуть, що їм важливіша не зарплата, а умови праці".

Також він вважає, що в майбутньому ситуація, що склалася, обернеться катастрофою. Якщо нічого не зміниться.

"На сьогоднішній день, $9,3 млрд надходжень від трудових мігрантів - це звичайно рятує наш платіжний баланс. Це добре, але в майбутньому - чого ми очікуємо? Чого очікує уряд, який говорить, що 5-7% ВВП нам треба збільшувати щорічно. для цього потрібні робочі руки і мізки. В Україні роботи не замінять більшість робочих рук. Якщо їх не буде, бізнес не зможе нарощувати свій випуск так, як потрібно. Збільшаться виплати до фонду заробітної плати, це буде закладатися в кінцеву ціну продукції і призведе до інфляції. Інфляція розкрутиться і не дасть приросту ВВП бути відчутними для робітників", - вважає журналіст.

При цьому він підкреслив, що брак робочої сили неможливо замінити капіталом.

"Ще один аспект - коли мігранти пересилають гроші в Україну, ми забуваємо, що з того приросту валюти, яка прийшла в Україну, велика частина піде на покупку імпортних товарів. В такому випадку ми ніколи не наздоженемо Польщу", - уклав Шевнін.

Нагадаємо, "Ділова столиця" проводить черговий батл "Дискусійного клубу", присвячений трудовій міграції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme