Дихне розповів, як після трагедії літака в Ірані МАУ проводила власне "розслідування"

Після повідомлення про авіакатастрофу Boeing-737 в Ірані, в МАУ одразу почали "розбиратися" із імовірними причинами трагедії

Про це повідомив президент авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) Євгеній Дихне в інтерв'ю LB.ua, передає Depo.ua.

"Мені було важливо для себе визначити, що у нас сталося. Переконатися, що провини компанії в цьому немає, і далі застосовувати всі можливі та доступні мені засоби для того, щоб захищати обличчя компанії і прапор України", – наголосив він.

Дихне нагадав, що на 10 ранку було призначено брифінг для ЗМІ.

"До цього часу здебільшого я був зайнятий з технічними і льотними фахівцями. Важливо було самим розібратися, що сталося. Зрозуміло, не поломка одного із двигунів. Наші льотчики, пілоти цього рейсу, мали надзвичайно високу кваліфікацію і безпроблемно могли посадити літак навіть на одному двигуні, це ніколи не представляло для них будь-якої складності", – пояснив він.

Також президент МАУ зауважив, що у ЗМІ з'явилася інформація про те, що не було зв'язку з бортом.

"Ми це теж виключили, бо його було видно на флайтрадарах, а якщо був супутниковий зв'язок, відповідно, всі види зв'язку повинні були працювати. Моделюючи ситуацію, в якій перебував борт, ми дійшли висновку: пілоти ні в чому не могли помилитися. Ні в чому, навіть якщо б були дилетантами. А тут – найдосвідченіші фахівці з 12 тисячами годин нальоту", – сказав Дихне.

Він зауважив, що, як повідомлялося раніше, на борту літака перебував також пілот-інструктор.

"Це людина, яка не тільки сама літає, ще вчить інших пілотів, як поводитися в тій чи іншій складній ситуації. Наші пілоти неодноразово виконували заходи і виходи з аеропорту Тегерана – МАУ літає туди шостий рік", – пояснив очільник авіакомпанії.

Дихне наголосив, що саме тому, представники МАУ "виключили для себе все інсинуації, які спочатку з'явилися в засобах масової інформації".

"Нам було важливо провести брифінг, щоб озвучити свою позицію… Брифінг потрібен був, у першу чергу для того, щоб від імені компанії та мого особистого принести найглибші співчуття сім'ям тих людей, які перебували на борту. Звичайно, набагато легше було проводити брифінг, знаючи, що з компанії знято тягар можливої ​​провини за те, що сталося. Але він відбувся б в будь-якому випадку", – пояснив він.

Президент МАУ зауважив, що до початку брифінгу в МАУ вже були впевнені в невинності компанії.

"Залишалося тільки це довести. Тому далі основним завданням було якомога швидше створити комісію, і ми були одним з ініціаторів цього процесу. Хоча, хочу вам сказати, що спеціальний орган в Україні з розслідування авіаційних подій вже був задіяний. Вони як раз формували цю комісію, і доки не з'явилася комунікація, ми боялися, що нас туди не включать", – підсумував Дихне.

Нагадаємо, дещо раніше стало відомо, що для розслідування катастрофи літака МАУ Іран створить спецсуд.

Повідомлялося також, що експерти МАУ залишаються в Ірані у повному складі.

Довідка: 8 січня невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ).

Внаслідок трагедії загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

11 січня Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України", але наголосив, що зробив це випадково.

Дещо пізніше відповідальність за збиття літака МАУ взяло на себе елітне військово-політичне формування Ірану Корпус вартових Ісламської революції, а головний командир КВІР Хосейн Саламі вибачився за трагедічну "помилку".

 

Читайте також: Іран збив український пасажирський літак (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme