UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Держбюджет-2020: Раді пропонують низку змін та зауважень

Голові комітету Верховної Ради з питань бюджету Юрію Арістову, за результатами проведеного комплексного аналізу, підготували низку зауважень та пропозицій щодо проєкту Державного бюджету на 2020 рік від уряду Олексія Гончарука

У розпорядженні Depo.ua з'явилося відповідне звернення Асоціації міст України, в якому окреслюються зауваження та пропозиції до проєкту Державного бюджету на 2020 рік від уряду Олексія Гончарука.

В Асоціації, зокрема, пропонують:

1. Збільшити обсяг освітньої субвенції на 27,5 млрд грн.

2. Збільшити фінансування Програми державних гарантій медичного обслуговування населення на 31,9 млрд грн.

3. Збільшити розмір додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків на утримання закладів освіти та охорони здоров'я на 12,1 млрд грн.

4. Передбачити додаткову субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам в розмірі 14,6 млрд грн на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно технічної освіти.

5. Передбачити 19 млрд грн субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг із централізованого опалення, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, бюджетним установам і організаціям та/або іншим підприємствам теплопостачання, централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають такі послуги, та тарифами, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування.

6. Передбачити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад (ОТГ) в обсязі 5 млрд грн.

7. Визначити обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження у сумі 0,4 млрд грн.

8. Виключити з проєкту бюджету норму щодо зупинення на 2020 рік окремих положень статей 12.1, 12.2 ЗУ "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку".

9. Спрямувати 20% коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах безпосередньо до бюджетів міст обласного значення та ОТГ.

10. Списати заборгованість за середньостроковими позиками та безвідсотковими позичками, наданими місцевим бюджетам за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку у 2009-2014 роках.

11. Продовжити оподаткування акцизним податком реалізацію суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі пального з метою недопущення втрат місцевих бюджетів у частині акцизного податку на пальне.

12. Законодавчо встановити з 2020 року та наступних років оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема пільг на проїзд та послуг зв'язку. Передбачити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на такі цілі в розмірі 6 млрд грн.

13. Передбачити 2,2 млрд грн у державному бюджеті на погашення боргів за надані гарантовані державою пільги у 2015-2016 роках.

14. Передбачити у держбюджеті 2020 року кошти на сплату енергопостачальним підприємствам штрафних санкцій по рішеннях суду, які виникли внаслідок несвоєчасного перерахування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на пільги та субсидії, в розмірі не менше 7 млрд грн.

15. Внести окремі зміни до Податкового кодексу України з метою забезпечення підвищення рівня надходжень до місцевих бюджетів.

Нагадаємо, проєкт Державного бюджету на 2020 рік передбачає втрати місцевих бюджетів на загальну суму 147,3 млрд гривень.

Також у Держбюджеті-2020 знайшли ключові проблемні питання.

Довідка: 18 жовтня Верховна Рада проголосувала в першому читанні за проєкт Держбюджету на 2020 рік.

3 листопада Кабінет міністрів під час засідання затвердив проєкт державного бюджету на 2020 рік до другого читання.

5 литопада Кабмін у режимі "онлайн" презентував Державний бюджет України на наступний рік.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme