Депутати просять Ягланда підняти питання українських політв'язнів на зустрічі з Путіним

Народні депутати України звернулися до генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда, щоб той під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним поставив вимогу звільнення українських політв'язнів

Про це йдеться у листі до Ягланда голова української делегації в ПАРЄ Володимира Ар'єва та члена української делегації Ірини Геращенко, текст якого Ар'єв оприлюднив у Facebook, передає Depo.ua.

"Генеральний секретар Ради Європи Ягланд знову їде в Москву. Знову говоритиме про повернення російської делегації в ПАРЄ, знову проситиме про відновлення Росією фінансування. І щоб він знову випадково не забув про українських політв‘язнів і загрозу їхньому життю в РФ та анексованому Криму, ми з Іриною Геращенко пишемо листа генсеку", - повідомив Ар'єв.

У листі українські депутати зазначають, що напередодні візиту хочуть привернути увагу Ягланда до жахливої ситуації, у якій перебувають переслідувані Росією політичні в'язні. Ар'єв та Геращенко нагадують, що український режисер Олег Сенцов продовжує голодування, вважаючи його останнім засобом протесту проти беззаконня Російської Федерації.

Депутати привертають увагу до ситуації з Володимиром Балухом, Олександром Кольченком, Миколою Карп'юком, Романом Сущенком та ще до 70 політичними в'язнями. Вони наголошують, що український омбудсмен так і не була допущена до Олега Сенцова, Миколи Карп'юка та інших в'язнів, утримуваних російським режимом.

"Ми просимо вас, пане генеральний секретар, як голову провідного органу із захисту прав людини у Європі, вимагати звільнення цих та інших українських політичних в'язнів під час вашої зустрічі з президентом Російської Федерації Владіміром Путіним та іншими посадовцями Російської Федерації", - йдеться у зверненні.

Нагадаємо, генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд 20 червня здійснить візит до Росії, де зустрінеться з Путіним.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Путін