Депутат назвав винного в тому, що Львочкін і Фірташ не потрапили під санкції ЄС

Під санкції Євросоюзу не підпали Дмитро Фірташ або Сергій Льовочкін, оскільки їхні прізвища не подав тодішній в.о. Генпрокурора "свободівець" Олег Майхніцький
Depo.Влада
14 серпня 2015 14:29
ФОТО: depo.ua


Про це у своєму блозі на "Українській правді" написав депутат Сергій Лещенко, передає depo.ua.

"Всі ми добре знаємо, що в березні 2014 року було накладено санкції Брюсселя на соратників Януковича. Але мало кому відомо, як відбувався добір фігурантів у цей список. Ні, це не Євросоюз визначав, чиї гроші блокувати. Санкції було накладено виключно на тих осіб, список яких надіслала до ЄС... сама Україна", - написав Лещенко.

За його словами, прізвища було викладено в посланні в.о. генпрокурора Олега Махніцького на ім'я Верховного представника Євросоюзу з питань закордонних справ та політики безпеки Кетрін Ештон.

"І, отримавши цього листа, ЄС наклав санкції на всіх вказаних там діячів", - зазначив депутат.

Депутат назвав винного в тому, що Львочкін і Фірташ не потрапили під санкції ЄС - фото 1

Депутат назвав винного в тому, що Львочкін і Фірташ не потрапили під санкції ЄС - фото 2

"Чому одні особи потрапили в список, а інші - ні? Чому тут немає жодної людини з клану "РосУкрЕнерго"? Махніцький включив до санкційного списку братів Клюєвих, але відсутні прізвища Льовочкіна та Бойка? Чому є Курченко, але немає Фірташа? Чому є Лукаш, але немає нікого з Кацуб?" - написав Лещенко.

За його словами, така вибірковість зіграла дуже погану службу Україні. Через декілька днів після падіння Януковича, нова влада мала велике вікно можливостей у стосунках із Заходом

"Якщо б Генпрокуратура подала до Брюсселя також Фірташа, Льовочкіна та Бойка, то це не лише призвело би до замороження великої кількості їхніх грошей. І справа "вишок" просувалася би набагато швидше, і шукати учасників афери з "Укртелекомом" не довелося би так довго, і ми би знали всіх тіньових бенефіціарів "РосУкрЕнерго", - написав Лещенко.

"Генпрокурор, поставлений на цю посаду "Свободою" та підпертий сірим кардиналом партії Ігорем Кривецьким, свідомо чи ні, але врятував Льовочкіна, Фірташа та Бойка від міжнародних санкцій. І я не здивуюся, що хтось у підсумку покращив своє матеріальне становище. За що буде розплачуватися вся Україна", - додав він.

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ України почало кримінальне провадження за фактом спроби збанкрутити Одеський припортовий завод. За словами прем'єра Арсенія Яценюка, обанкрутити ОПЗ намагалася група Янукович-Фірташ-Льовочкін.

Інші новини політики читайте на Влада.depo.ua