Депутат назвав винного в тому, що Львочкін і Фірташ не потрапили під санкції ЄС

Під санкції Євросоюзу не підпали Дмитро Фірташ або Сергій Льовочкін, оскільки їхні прізвища не подав тодішній в.о. Генпрокурора "свободівець" Олег Майхніцький


Про це у своєму блозі на "Українській правді" написав депутат Сергій Лещенко, передає depo.ua.

"Всі ми добре знаємо, що в березні 2014 року було накладено санкції Брюсселя на соратників Януковича. Але мало кому відомо, як відбувався добір фігурантів у цей список. Ні, це не Євросоюз визначав, чиї гроші блокувати. Санкції було накладено виключно на тих осіб, список яких надіслала до ЄС... сама Україна", - написав Лещенко.

За його словами, прізвища було викладено в посланні в.о. генпрокурора Олега Махніцького на ім'я Верховного представника Євросоюзу з питань закордонних справ та політики безпеки Кетрін Ештон.

"І, отримавши цього листа, ЄС наклав санкції на всіх вказаних там діячів", - зазначив депутат.

Депутат назвав винного в тому, що Львочкін і Фірташ не потрапили під санкції ЄС - фото 1

Депутат назвав винного в тому, що Львочкін і Фірташ не потрапили під санкції ЄС - фото 2

"Чому одні особи потрапили в список, а інші - ні? Чому тут немає жодної людини з клану "РосУкрЕнерго"? Махніцький включив до санкційного списку братів Клюєвих, але відсутні прізвища Льовочкіна та Бойка? Чому є Курченко, але немає Фірташа? Чому є Лукаш, але немає нікого з Кацуб?" - написав Лещенко.

За його словами, така вибірковість зіграла дуже погану службу Україні. Через декілька днів після падіння Януковича, нова влада мала велике вікно можливостей у стосунках із Заходом

"Якщо б Генпрокуратура подала до Брюсселя також Фірташа, Льовочкіна та Бойка, то це не лише призвело би до замороження великої кількості їхніх грошей. І справа "вишок" просувалася би набагато швидше, і шукати учасників афери з "Укртелекомом" не довелося би так довго, і ми би знали всіх тіньових бенефіціарів "РосУкрЕнерго", - написав Лещенко.

"Генпрокурор, поставлений на цю посаду "Свободою" та підпертий сірим кардиналом партії Ігорем Кривецьким, свідомо чи ні, але врятував Льовочкіна, Фірташа та Бойка від міжнародних санкцій. І я не здивуюся, що хтось у підсумку покращив своє матеріальне становище. За що буде розплачуватися вся Україна", - додав він.

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ України почало кримінальне провадження за фактом спроби збанкрутити Одеський припортовий завод. За словами прем'єра Арсенія Яценюка, обанкрутити ОПЗ намагалася група Янукович-Фірташ-Льовочкін.

Інші новини політики читайте на Влада.depo.ua