Денисенко: Спецконфіскацію поправлять і знову винесуть на голосування

Народний депутат від БПП Вадим Денисенко вважає, що поданий в Раду законопроект про спецконфіскацію недосконалий, тому скоро на заміну буде внесений його перероблений варіант, що дозволить збалансувати бюджет
Depo.Влада
9 грудня 2016 10:23
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив журналістам в кулуарах Ради, передає Depo.ua.

"Цей закон у багатьох нардепів викликає зауваження.  Я голосував за нього і вважаю, що його потрібно приймати. Але єдності в цьому питанні немає не лише в коаліції – якщо "Народний фронт" завжди виступає "за", то у БПП є певні питання, у "Самопомочі" є величезні питання, "Батьківщина" категорично проти, тому в цілому за нього голосів, нажаль, нема", - сказав нардеп.

На його думку, без нового законопроекту про спецконфіскацію збалансувати бюджет буде важко.

"Сподіваюсь, буде запропонований якийсь інший варіант законопроекту , адже там були питання з позасудовою конфіскацією. Зараз там поставлені досить серйозні запобіжники – подання тепер може подавати лише генпрокурор за умови, що це – підозрюваний, але і цього для багатьох замало,  бо вважають, що цей закон може працювати не лише проти людей Януковича. Тепер запропонують більш звужене розуміння спецконфіскації у новому законі , і ми проголосуємо, бо без нього збалансувати бюджет майже неможливо", - додав Денисенко.

Нагадаємо, що ініціатори ухвалення законопроекту стверджують, що спецконфіскація дозволить повернути в державний бюджет держави близько 40 млрд  грн від посадовців з оточення екс-президента Віктора Януковича.

А в проекті держбюджету на 2017 рік вже закладені 10,5 млрд грн від спецконфіскації. За словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, ці кошти мають піти на розвиток національної економіки і на підвищення соціальних стандартів.

Критики ж законопроекту стверджують, що конфіскувати тоді можна буде майно будь-якого громадянина, якого запідозрили у злочинних зв'язках з чиновником-корупціонером. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада