"Недолюстрований" Паскал став "правою рукою" глави Нацполіції

"Недолюстрований" екс-заступник міністра внутрішніх справ Василь Паскал пройшов переатестацію і призначений першим заступником голови Національної поліції – начальником кримінальної поліції
Depo.Влада
24 листопада 2015 12:13
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у відповіді МВС на запит "Громадського люстраційного комітету", передає depo.ua з посиланням на "Українську правду".

У відповіді також йдеться, що Паскалу присвоєно спеціальне звання генерал поліції другого рангу.

"Дивна кадрова політика в керівниці нової поліції: Хатія Деканоїдзе готова звільнити патрульного за зневажливий твіт про активістів Євромайдану, а людину, яка за посадою відповідала за переслідування учасників Студентського Майдану, була призначена Захарченком і уникає люстрації через безглузду судову ухвалу, призначає своїм першим заступником, – заявила голова ради "Громадського люстраційного комітету" Олександра Дрік.

В організації нагадали, що, згідно з положенням про МВС, перший заступник та заступники керівника Нацполіції призначаються та звільняються міністром за поданням керівника Нацполіції, тобто що призначення Паскала не могло відбутись без подання Деканоїдзе.

Раніше активісти зверталися до Деканоїдзе з проханням не допустити призначення Василя Паскала на посади в нову поліцію, проте жодних офіційних коментарів керівниця поліції не надавала.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, під час подій на Євромайдані Паскал очолював групу міліціонерів, які влаштовували переслідування майданівців, катували та знущались над учасниками мирних акцій. Безпосередньо Паскалу журналісти приписують ідею смс-погроз майданівцям з таким текстом: "Шановний абоненте, ви зареєстровані як учасник масових заворушень".

Під час подій на Майдані відповідав за переслідування учасників Студентського Майдану, про що робили журналістські розслідування національні ЗМІ.

Паскала також пов’язують з провокаціями, що відбувались під будівлею Верховної Ради України 31 серпня 2015 року. На відеозаписах цих трагічних подій видно як Паскал наказує військовослужбовцям Національної гвардії України кидати в бік мітингувальників димові гранати невідомого походження.

Окрім того, відповідно до норм Закону України "Про очищення влади" Паскал  підпадає під дію заборон обіймати посади в органах державної влади, проте уникає люстрації через рішення Окружного адміністративного суду, ухваленого з численними порушеннями.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада