Дефолт в Україні і Зеленський проти Путіна

Що світові ЗМІ писали про Україну

Дефолт в Україні і Зеленський проти Путі…
EPA

Тиждень що минає був наповнений українською тематикою у західній пресі. Depo.ua публікує огляд головних тем. 

Катастрофа України і поразка Путіна

У виданні The Conversation наголошують, що попри війну на Донбасі, яка є головною проблемою та кризою України, є й інша катастрофа - еміграція робочої сили за кордон. Втрата людського капіталу загрожує економічному розвитку України та її майбутній стабільності.

На думку видання, Володимир Зеленський запропонував вирішення цієї проблеми і це дає надію на успіх. Головна увага приділяється так званому "витоку мізків", бо міграція висококваліфікованих професіоналів може нанести країні величезної шкоди, спричинити соціополітичну нестабільність. Однією з найбільших причин міграції, пише автор, є корупція. Бо "витік мізків" пов'язаний з браком можливостей працевлаштування, війною на Донбасі та відсутністю боротьби з корупцією. 

Зеленський може заохотити повертатися в Україну тих, хто виїхав, підтримати молодь. Так само президент прагне позбавити депутатів недоторканності, а це один із корупційних факторів. Так само пріоритетом Зеленського видання називає реформу судової системи, підтримка курсу України до ЄС на НАТО – а це чіткий знак того, що він звертається до молодих талантів та іноземних інвесторів. 

У той же час Atlantic Council зазначає, що українська економіка повинна перейти від пост-радянського типу до економіки знань із Зеленським. 

Петра Порошенка українці звинувачували у браку успіхів в боротьбі з корупцією,недостатньому економічному зростанні. Але ці проблеми можна вирішити переходом до економіки знань. Володимир Зеленський є продуктом креативної економіки. Він прекрасно розуміє, що таке інтелектуальна власність та авторські права, бо сам є телевізійником. 

Україна має базу для переходу до економіки знань завдяки найбільш зростаючому секторі економіки - ІТ. Минулого року IT принесло $4,5 млрд у ВВП, і стрімко зростає. І, що важливо - ІТ-сектор є повністю прозорим.

Екс-посол США в Україні Джон Гербст написав для The Washington Times, що Росія хотіла бачити в Україні будь-якого президента, окрім Петра Порошенка. Путін згодом сподівався на недосвідченість Зеленського. Але тепер прозахідний Зеленський став для Москви набагато більшою проблемою, ніж очікувалося. Кремль впливав на Україну політиками зі Сходу і Півдня. Але Зеленський об'єднав країну, декларує курс на Захід, і тепер Путін буде змушений посилити тиск на президента та робити ставку на парламентські вибори.

Дефолт і Коломойський

Олігарх Ігор Коломойський в інтерв'ю Financial Times розповів, що Україні варто піти шляхом Греції і так само ставитися до кредиторів. У 2015 році Греція стала першою серед розвинутих держав, яка не повернула вчасно борги перед Міжнародним валютним фондом. От тільки Греція - країна ЄС.

Так само видання пише, що Коломойський не бачить нічого страшного в тому, що Україна оголосить дефолт. Для обслуговування зовнішнього боргу, який становить приблизно 60% ВВП, Україні потрібні позики від МВФ по програмі stand-by. Цього і наступного року настає пік виплат. Коломойський також говорить про Аргентину, яка неодноразово оголошувала дефолт і це не призводило до чогось страшного. 

Financial Times пише, що такі коментарі Коломойського призведуть до занепокоєння серед західних інвесторів навіть не дивлячись на слова Зеленського, який продовжуватиме стосунки з МВФ і дотримуватиметься програми співпраці заради отримання траншу в розмірі $3,9 млрд. Для Зеленського взагалі ключовою буде справа "Приватбанку". Бо це продемонструє чи є він незалежним гравцем. 

Коломойський же плодить заяви в яких окрім дефолту каже, що ЄС і США спишуть державі борги через страждання у війні з РФ.

Bloomberg так само приділив увагу розмовам Коломойського про дефолт. Але видання робить акцент на тому, що команда Зеленського відкидає ідеї олігарха. Голова РНБО Олександр Данилюк пояснив, що дефолт не відповідає інтересам України. Стратег "Райфайзен" банку Ґінтарас Шліжус каже, що оголошення дефолту йшло б у розріз із порядком денним президента. Попри відкидання цієї ідеї, зв'язок Зеленського і Коломойського викликає занепокоєння. 

"Слуга народу" йде на вибори

Британське видання The Independent описує відбір кандидатів у партію Зеленського до парламентських виборів. Туди запрошують людей з громадськості, навіть без політичного досвіду. Чесність кандидатів можуть перевіряти через детектор брехні. Пошук відбувається через веб-сайт. 

Все це відповідає нестандартному підходу Зеленського до політики. Під час передвиборчої кампанії він зробив ставку на соцмережі. Автор нагадує, що під час прес-конференції в "Слузі народу" не повідомили з якими партіями можуть об'єднатися і хто буде прем'єром. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme