Чубаров розповів, як влаштовуватимуть морську блокаду Криму

Глава Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров розповів, як буде проходити морська блокада Криму, яка має розпочатися слідом за енергетичною
Depo.Влада
4 грудня 2015 13:48
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів в інтерв'ю російському виданню "Медуза", передає depo.ua.

Так, відповідаючи на запитання, наскільки реальною є морська блокада, і як це буде виглядати, Чубаров сказав: "Коли люди чогось дуже хочуть і намагаються реалізувати - вони зможуть". 

За його словами, обговорювалося декілька напрямів морської блокади. Перший, зазначив Чубаров, пов'язаний з додатковим вивченням морського права.

 "Сьогодні держави визначають своє ставлення до Криму, виходячи з резолюції Генасамблеї ООН від 27 березня 2014 року, в якій всі країни закликають до нездійснення дій, які ставили б під сумнів приналежність Криму Україні. Але це - фактично - лише рекомендація. Україна повинна домогтися прийняття рішення про ембарго щодо всієї території Криму, поки він окупований Росією", - сказав лідер Меджлісу.

"По-друге, деякі мої колеги сіли терміново вивчати досвід міжнародних правозахисних організацій, зокрема, "Грінпісу", - додав він.

Разом з тим, Чубаров зазначимо, що морська блокада не передбачає підриву енергомоста Кубань-Крим, який нині будується. "Ні, звичайно. Історія новітнього часу Росії знає жахливі трагедії, пов'язані з вибухами будинків, і не дай бог, щоб хтось здійснив такі речі. Головне, щоб провокацій не було з боку самої Росії", - сказав лідер Меджлісу.

Нагадаємо, 1 грудня один з лідерів енергетичної та торгової блокади Криму Ленур Іслямов повідомив про наміри розпочати морську блокаду півотрова. 

При цьому окупаційна влада Криму попередила, що буде стріляти в разі блокування Керченської переправи.

Читайте також: Енергоблокада Криму: День чотирнадцятий (ХРОНІКА)

Більше новин про політи