Чому зняття недоторканості може зіграти на руку Вілкулу

Говорити про притягнення до відповідальності одіозного нардепа Вілкула можна лише у випадку цілковитої впевненості у спроможності його посадити

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Чому зняття недоторканості може зіграти…

Події 9 травня у Дніпрі викликали серйозні дискусії не лише у соцмережах, але й серед політиків. Так, народний депутат від фракції "БПП" Борислав Розенблат чи не першим з публічних осіб, обтяжених владою, прямо звинуватив у організації заворушень в Дніпрі екс-"регіонала", а нині депутата від "Опоблоку" Олександра Вілкула. "Головою обласної партійної організації "Опоблоку" є Олександр Вілкул. Він все зробив для того, щоб це відбулося. Генпрокурор повинен відреагувати, ми повинні побачити подання про зняття з нього недоторканності і притягнути до відповідальності. Ми бачимо кров, і це буде продовжуватися", - заявив народний депутат.

Сказано ніби й правильно: пан Вілкул давно наривається на неприємності. Утім, на жаль, протягом трьох років правління нинішньої влади та чотирьох генпрокурорів жодна зі справ проти "опоблоківців" так і не була доведена до логічного завершення. Можна згадати, як у грудні минулого року Верховна Рада позбавила депутатської недоторканності нардепа-олігарха Вадима Новинського, якого звинувачували в утриманні під вартою помічника покійного митрополита Володимира архієпископа Драбинка з метою змусити настоятеля УПЦ МП зректися посади. Чим скінчилося розслідування? Фактично лише піар-кампанією у проросійських ЗМІ, які відверто ліпили з Новинського мученика. Зараз всі успішно забули про цю історію. Не згадують і про осінню обіцянку генпрокурора Юрія Луценка відносно звернення до ВР з приводу позбавлення недоторканності ще одного "опоблоківця", соратника Льовочкіна Миколи Скорика.

У підсумку, Новинський і Скорик і далі ходять до Ради, а влада чергове отримала удари по своєму іміджу. Тому представникам коаліції краще зосередитися не на гучних заявах, а на тому, щоб забезпечити в максимально короткі терміни ефективне розслідування бійні в Дніпрі між "тітушками" та ветеранами АТО. Є й інші епізоди, які варто було б дослідити нашим правоохоронцям. Зокрема, необхідно розслідувати можливе перевищення сили поліцією під час штурму штабу "оунівців" у Києві.

Ще раз наголосимо: силовикам слід максимально зосередитися на розслідуванні протистояння у Дніпрі, і лише тоді, коли ниточки приведуть до Вілкула, і все буде вказувати на його особисту участь в організації цієї провокації, Генпрокуратура має ініціювати зняття імунітету з колишнього соратника Януковича. Інакше ми отримаємо чергову мильну бульку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme