Чому у Яценюка, Садового і Ляшка забули про "маленьких" партійців

Лідери деяких найбільших українських партій, схоже, не збираються займатися розбудовою власних проектів. Принаймні, така думка напрошується після звіту НАЗК

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Чому у Яценюка, Садового і Ляшка забули…

Історія з державним фінансуванням партій може призвести до скандалів. Причому навіть не серед громадськості, а всередині самих політсил. Існують серйозні підозри, що величезні фінансові ресурси, отримані на функціонування загальнодержавних партій, йдуть не на розбудову політичних структур, а на піар.

Варто зазначити, що в цьому році на виконання закону "Про політичні партії в Україні" НАЗК розподілило між партіями 391 млн. грн. Найбільше - 100,54 млн грн - отримав "Народний фронт". "Блок Петра Порошенка" – 99 млн грн, "Самопоміч" – 49,8 млн грн, "Опозиційний блок" – 42,8 млн грн, Радикальна партія Олега Ляшка – 31,8 млн грн, ВО "Батьківщина" – 25,8 млн грн.

Рік завершується, час звітуватися. І тут несподівано виявилося, що одразу дві політсили виявилися такими щедрими, що навіть повернули кошти до бюджету через те, що не встигли їх освоїти. Так, за словами голови Національного агентства з питань запобігання корупції Наталії Корчак, "Народний фронт" має повернути на рахунки НАЗК 3,92 млн. грн, а партія "Самопоміч" - 1,87 млн грн. "Решта політичних партій, які були профінансовані –  "Блок Петра Порошенка", Радикальна партія Олега Ляшка, ВО "Батьківщина" - витратили все", - зазначила Корчак.

Можна лише собі уявити, якою "червоною ганчіркою" стала ця новина для рядових працівників місцевих осередків "Народного фронту" та "Самопомочі". Адже мова йде про те, що партії, замість того, аби відправити фінансові ресурси на підтримку штанів традиційно зубожілих місцевих партосередків, просто їх не витратили й повернули державі. Тому що економні? Чи варто говорити, що ці мільйони можна було спрямувати на купівлю нової техніки, папір та іншу канцелярію. Не кажучи вже про ремонти в приміщеннях, які подекуди виглядають як хлів.

Особливо відзначився Олег Ляшко, який під час голосування ВР за державне фінансування партій категорично виступив проти даної ідеї, а "радикали" відмовилися за неї голосувати. В результаті, Радикальна партія виявилася серед тих, хто витратив державні кошти до копійки. А, судячи з активної передноворічної агітаційної кампанії Ляшка ледь не на всіх центральних телеканалах, можна зробити висновок: отримані державні кошти могли піти на красиву рекламу. Чи пішли гроші на розбудову місцевих осередків? Сумнівно…

Тому, на жаль, зміна законодавства так і не дала очікуваного поштовху для розбудови партійних структур. На місцях, як і раніше, ресурси з’являються від випадку до випадку. Тим часом партбоси у Києві, що сприймають партію лише як вивіску, ганяють агітролики по телебаченню. Або взагалі, - згадують про низові осередки лише під вибори.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme