Чому у Порошенка сьогодні буде пекельна ніч

Крайнім в питанні ухвалення бюджету-2016 залишився президент, якому слід вирішити - або фактично плазувати перед парламентом, або зважитися на його перевибори
Depo.Влада
23 грудня 2015 16:00
ФОТО: depo.ua
Чому у Порошенка сьогодні буде пекельна ніч
Чому у Порошенка сьогодні буде пекельна ніч

Сьогоднішнє засідання Ради чітко показало, що голосів на завтра за бюджет-2016 немає. І єдиний, хто може спробувати вирішити питання - це президент Петро Порошенко, який сьогодні увечері повернеться з Ізраїля.

Отже, чому тільки Порошенко.

По-перше, фракція БПП, як найбільша фракція - основа коаліції - а, отже, з неї й питається більше, ніж навіть з Народного фронту, який має прем'єра. І загнати усіх депутатів БПП в Раду і змусити чи упросити їх проголосувати за бюджет, насправді, титанічна праця. Завжди мінімум 20 депутатів чи будуть відстуні чи просто будуть грати у свою гру і не проголосують. Достатньо згадати хоча би 15 "напіврозкольників" з Антикорупційної платформи в БПП. Проблема в тому, що з депутатами ніхто толком не працює і не питає їх бажань. Ну відповідно, так і "аукається" - на виході фракція недисциплінована. Разово це питання може спробувати вирішити тільки Порошенко.

По-друге, якщо навіть Народний фронт Яценюка дасть всі 100% голосів,  то це не усе що мав би зробити прем'єр, який, виглядає так, що лише на словах зацікавлений в ухваленні бюджету. Насправді, Арсеній Петрович, якщо він так вже зацікавлений, мав би попрацювати і з іншими фракціями. Зокрема, з "Відродженням" та "Волею народу", які поки "жмуть" голоси. Але, насправді, Арсенію Петровичу байдуже провалять, чи не провалять бюджет. Останній варіант його навіть більше влаштує, що зрозуміло з його риторики - депутати "нехороші люди" хочуть "поставити на коліна економічну СТАБІЛЬНІСТЬ, яку було вибудувано за останні місяці". За словами, Яценюка, якщо депутати не ухвалять бюджет, то саме через них українці залишаться без зарплат, пенсій та кредиту МВФ. Він-то, звичайно, у такий скрутний момент не піде у відставку, не залишить українців наодинці з байдужими до їхніх проблем депутатми. Але, хай українці знають, що тільки Яценюк і дбає про них, а депутати це ті "козли, які заважають жити". Це цитата не Яценюка, а Януковича. Тобто явно Арсеній Петрович на провалі бюджету вирішив нажити політичних балів. І знову таки його роботу з іншими фракціями може виконати тільки Порошенко.

По-третє, дрібночлени коаліції та Опоблок, які також не хочуть голосувати за бюджет теж чекають "презентів" від президента. Правда, кожен своїх. Тимошенко та "Самопоміч" хочуть голову Яценюка і більші квоти в уряді або перевибори. Ляшко - того самого тільки без перевиборів. У всіх трьох завдання-мінімум вижити Яценюка з НФ з уряду та коаліції руками Порошенка. І тими ж руками завести в коаліцію "Відродження" та "Волю народу", які з точки зору ярлика "демократичні сили" є досить сумнівними. Принаймні там немає героїв Майдану. І нехай за ці сумнівні сили в коаліції відповідальність несе Порошенко. Що стосується Опоблоку, то йому просто потрібні перевибори. 

Але чому всі шантажують Порошенка перевиборами? Тому що, насправді, він їх найбільше боїться, а тому буде змушений до завтра скласти пазл голосування за бюджет - інакше країна увійде в смугу політичної кризи, яка робить перевибори неминучими. 

І останнє питання - чому Порошенко боїться перевиборів? Схоже, тому що він не політик, а бізнесмен, який не готовий ризикувати і завжди буде вибирати синицю в руках. Хоча саме для нього перевибори мали би бути самим бажаним виходом, своєрідним розрубанням "гордієва вузла" - в ході перевиборів він би спекався "шантажистів" Яценюка та НФ і навряд чи б отримав меньшу фракцію, ніж зараз. Натомість на перевиборах можна було б дещо підчистити своє представництво в парламенті. І починати переговори з іншими політсилами з чистого листа. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада