Чому Саакашвілі виграє від провалу бюджету-2016

При провалі бюджету-2016, потенційна партія екс-президента Грузії отримає додаткову вигоду у разі загострення парламентської кризи і дострокових виборів. На відміну від "Самопомочі" і, звичайно ж, БПП
Depo.Влада
21 грудня 2015 16:44
ФОТО: depo.ua
Чому Саакашвілі виграє від провалу бюджету-2016
Чому Саакашвілі виграє від провалу бюджету-2016

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Деловую столицу".

Міхеїл Саакашвілі міцно застовпив за собою тему боротьби з корупцією. Його антикорупційна платформа обіцяє вирости в політпроект, який вистрілить у разі дострокових виборів. Сьогодні і в суспільстві, і в експертному середовищі обговорюється варіант дострокових парламентських виборів. І ті політики, які запропонують найзатребуваніші смисли, мають значні шанси на перемогу.

Антикорупційна платформа глави Одещини з часом здатна перетворитися на політичну партію, яка стане головним активом Саакашвілі для торгів з владою. У середу в столиці пройде форум нового громадського руху, на якому можна буде побачити кістяк майбутнього політпроекту. Можна скільки завгодно підозрювати зацікавленість ряду олігархів у цьому проекті, але від цього не змінюється її суть - суспільству потрібна тема боротьби з корупцією. І колишній лідер Грузії вдало осідлав цю тему. Зважаючи на це спробуємо проаналізувати варіанти розвитку ситуації в країні та перспективи політпроекту Саакашвілі.

Варіант перший - парламент схвалює урядовий проект бюджету, і Арсеній Яценюк виходить з сутички зі своїми опонентами переможцем. На деякий час. Судячи із заяв "Батьківщини" і "Самопомочі", такий варіант малоймовірний. Якщо партія Юлії Тимошенко націлена на перевибори, то до стратегії партії Андрія Садового є питання. Ця політична сила досі отримувала очки на своїй "альтернативності". У тому числі, що стосується і теми боротьби з корупцією. Відповідний комітет у парламенті очолює соратник Садового Єгор Соболєв. Тепер Саакашвілі позбавляє "Самопоміч" важливого елемента політичної технології. Через що ця партія в разі дострокових парламентських виборів втрачає значну частину електорату, яка підтримає проект Саакашвілі, а не "Самопоміч" з її розмитою "альтернативностью".

Другий варіант - політпроект екс-президента Грузії залишається на рівні громадської платформи для обговорення проблем боротьби з корупцією доти, поки не стане зрозуміло, чи будуть дострокові вибори. Якщо такі накльовуються, то розкручений проект з високим рейтингом довіри здатний стати активом у торгах Саакашвілі з Петром Порошенком. Посилення позицій антикорупційної платформи означає ослаблення впливу не тільки партії Садового, але й президентського БПП. Що вищий рівень підтримки умовної "партії Саакашвілі", то вищі шанси його лідера не тільки очолити список президентської партії на виборах, а й отримати в списку більше своїх прохідних місць.

Простіше кажучи, БПП стає залежним від Саакашвілі. Пояснимо: викриття, якими буде займати глава Одещини і члени його команди, рано чи пізно повинні закінчитися справами і судовими процесами. Причому не тільки щодо тих осіб, які мало не кожен день називаються серед "корупціонерів", але і людей, близьких до команди президента. Інакше у суспільства виникнуть питання з приводу політичної заангажованості Саакашвілі. Запитання: який цінник повісить на своїй "платформі" екс-президент Грузії, щоб люди з президентського оточення не фігурували в його корупційних викриттях.

Третій варіант - Саакашвілі грає не на дострокові вибори, а всього лише на відсторонення від прем'єрства Арсенія Яценюка. У такому разі, серед "корупціонерів" називатимуться виключно прізвища членів прем'єрської команди. І, звичайно ж, ім'я самого Арсенія Петровича. Тоді діяльність Саакашвілі слід розглядати виключно в якості "вишибали". Якщо так, то рано чи пізно у суспільства виникне застереження: хлопці борються з корупцією чи тільки з Яценюком. Дійсно, тема протидії злодіям і хабарниками в кабінетах влади актуальна як ніколи, але фальшивість заяв самих антикорупціонерів громадяни помітять дуже швидко.

А ще виникне питання: звідки у борців кошти на газети, телевізійні сюжети, поїздки країною і т.д. Уявімо, що "антикорупційна платформа" створена тільки для "виштовхування" Яценюка. І навесні, коли вона таки доможеться відставки прем'єра, коаліція обере нового голову Кабміну і антикорупцію "вимкнуть". При таких розкладах у Саакашвілі буде імідж людини, яка поборола прем'єр-міністра з майже нульовим рейтингом. І нічого не зробила для викорінення корупції в нашій країні.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада