Чому треба не слухати Луценка і проводити вибори на українському Донбасі

Відмова від проведення місцевих виборів на підконтрольній Україні частині Донбасу буде серйозною помилкою, що матиме вкрай негативні наслідки
Depo.Влада
15 липня 2015 10:22
ФОТО: depo.ua
Чому треба не слухати Луценка і проводити вибори на українському Донбасі
Чому треба не слухати Луценка і проводити вибори на українському Донбасі

Вчора голова фракції БПП Юрій Луценко повідомив, що швидше за все місцеві вибори на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей не відбудуться. Таке рішення голова президентської фракції пояснив питаннями безпеки та припустив, що вибори можуть відкласти до завершення воєнних дій.

При цьому Юрій Віталійович не уточнив, це його особиста думка, чи він озвучує колективне рішення фракції, але як би там не було, відмова від проведення виборів на Донбасі - це очевидна помилка, наслідки від якою будуть лише негативні.

По-перше, Україні вкрай потрібна легітимна місцева влада українського Донбасу на противагу нелегітимним терористичним органам, що утворюють на окупованих територіях. При чому влада українського Донбасу має обиратися у демократичний спосіб з дотриманням усіх необхідних стандартів. До того ж місцеві вибори на Донбасі - це серйозний шанс отримати владу нової якості зі значно меншим представництвом екс-регіоналів, які в роки режиму Януковича мали монополію на владу в регіоні.

І представники саме цієї нової місцевої влади мають представляти український Донбас на переговорах у Мінську. Власне це зараз і намагається зробити губернатор Донеччини Павло Жебрівський, відрядивши представників ОДА до роботи контактної групи. Не треба зайвий раз нагадувати, що представники обраної народом влади матимуть більше "легітимності".

Якщо ж терористи, як вони і планують, інсценують свої місцеві вибори, а Україна від виборів відмовиться, то матимемо зворотню картину - окупований Донбас матиме свою, нехай і фейковолегітимну, місцеву владу, натомість український Донбас залишиться виключно під військово-цивільною адміністрацією призначеною з Києва.

По-друге, відмова від проведення виборів на Донбасі буде справжнім подарунком для російської пропаганди, яка одразу волатиме про те, що "хунта не чує голос Донбасу", та українській агентурі Кремля у вигляді "Опоблоку", який подаватиме це виключно як страх "хунти" перед їхньою можливою перемогою.

Ну, і по-третє, так до кінця і не зрозуміло, які безпекові питання заважають провести місцеві вибори в підконтрольних Україні містах Донбасу. Так, в деяких населених пунктах, що знаходяться на передньому краї оборони під постійними обстрілами і справді проведення виборів неможливе, з огляду в тому числі і на те, що більшість місцевих мешканців звідти просто виїхали. Але, наприклад, в Артемівську, Слов'янську, Краматорську, Маріуполі та інших прифронтових містах вибори не просто можна, а вкрай необхідно провести та зробити усе можливе та неможливе, аби забезпечити безпеку громадян.

До того ж в містах, де не відбуваються воєнні дії, головною небезпекою при проведенні виборів є терористична загроза, але відверто говорячи, така загроза так само актуальна і для інших міст України і наближеність до лінії фронту, якщо її і збільшує, то ненабагато.

Отже, ідея взагалі відмовитися від проведення виборів на Донбасі виглядає щонайменше помилковою, а то й відверто шкідливою. Тому, будемо сподіватися, що Юрій Луценко висловив свою особисту думку, яка не вплине на остаточно рішення щодо проведення місцевих виборів.