Чому насправді посварилися Шокін з Клімкіним

Конфлікт Шокіна та МЗС - це вершина айсберга. Насправді, наші донори ухвалили принципове рішення - змусити Україну дещо зменшити корупційні апетити
Depo.Влада
27 жовтня 2015 17:03
ФОТО: depo.ua
Чому насправді посварилися Шокін з Клімкіним
Чому насправді посварилися Шокін з Клімкіним

Сьогодні фейсбуктусовка розкололася на два табори - один, величезний, говорить, що після листа Шокіна до МЗС, де він заявляє, що не збирається змінювати свою четвірку в комісії по відбору антикорупційного прокурора і навіть погрожує дипломатам відкриттям справи - говорить, що Шокіна треба звільняти. Друга - мізерна частина, говорить, що ЄС знахабнів і він не має ніякого права змушувати прокурора щось робити, бо це втручання у внутрішні справа. Як це не парадоксально, але обидві сторони праві: Шокіна пора знімати, а ЄС не має права так брутально влізати в наші справи (всі ті, хто аплодує діям ЄС, також мають пам’ятати, що ми ще не колонія).

Але найголовніше не це. Головне те, що ЄС розпочав шантаж України, європейці почали кампанію з примушування України до боротьби з корупцією. Можна не сумніватися, що питання комісії по вибору антикорупційного прокурора буде доволі швидко вирішене. Але це не разова акція - і ЄС, і США, і МВФ зараз почнуть качати владу на предмет боротьби з корупціонерами.

Чим це завершиться? Є кілька варіантів відповіді на це питання.

1. Ми зробимо вигляд, що щось робимо, а вони в це повірять (на першому етапі це проканає).
2. Вони нав’яжуть нам своїх борців, і почнеться вибіркове правосуддя щодо найбагатших зі спробою навести порядок на найнижчому рівні (боротьба з побутовою корупцією).
3. Ми поставимо своїх борців, і почнеться вибіркове правосуддя щодо найбагатших зі спробою навести порядок на найнижчому рівні.
4. Ми нічого не будемо робити, і за перевибори будуть виступати не лише росіяни, але й європейці.

Чомусь мені здається, що буде обрано третій варіант. Якщо ми зможемо представити європейцям достойних борців.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад