Навіщо другу Добкіна новоявлений "Ляшко Юго-Востока"

Сьогоднішній вихід з лав Опоблоку нардепа Мураєва може свідчити про початок створення нового проросійського політпроекту
Depo.Влада
3 червня 2016 15:30
ФОТО: depo.ua
Навіщо другу Добкіна новоявлений "Ляшко Юго-Востока"
Навіщо другу Добкіна новоявлений "Ляшко Юго-Востока"

У Опозиційному блоці попри врегулювання конфлікту між двома основними групами бенефіціаріїв Льовочкіна та Ахметова все рівно спостерігаються відцентрові рухи. За півмісяця з фракції пішли два нардепа. Причому – люди, так би мовити, не з останніх. Мова йде про Вадима Рабиновича та Євгена Мураєва. Враховуючи серйозні амбіції даних персонажів і їхнє бажання бути на перших ролях, їх вихід з Опозиційного блоку – цілком прогнозований. Тим паче, що останнім часом, як розповідають у кулуарах ВР, ці два нардепи стали активно спілкуватися один з одним. Потрібно розуміти, що дуумвірат Ахметов-Льовочкін, який наразі остаточно закріпив між собою переділ Опоблоку, обравши на з’їзді двох співголів партії Юрій Бойка та Олександра Вілкула, не дав би ані Рабиновичу, ані Мураєву відігравати в партії якусь вагому роль.

Тут варто зазначити, що у цих ренегатів багато чого спільного. І не тільки те, що в них давно вливають гроші з Кремля. Вони обидва – харків’яни. До Мураєва, якому зараз формально належить телеканал NewsOne, його власником був саме Вадим Рабинович. Варто зазначити, що останнього ще з початку 90-х років називали одним з представників відомого міжнародного злочинця Севи Могилевича, якого в свою чергу, пов’язують з російськими спецслужбами. Мураєва теж називають ставлеником однієї з башт Кремля. Тим паче, що цей відносно молодий нардеп постійно знаходився в орбіті проросійських політиків. Зокрема, він свого часу був депутатом Харківської облради від партії "Віче" Інни Богословської, а пізніше затоваришував з одіозним екс-губернатором Харківської області Михайлом Добкіним.

Цікаво, що Мураєв на відміну від того ж Рабиновича, який звинуватив своїх однопартійців у "несправжній опозиційності", пішов з Опоблоку без скандалу. Навпаки – розхвалив своїх колишніх однопартійців в парламенті як міг. "Я, як і раніше, вважаю, що "Опозиційний блок" - єдина конструктивна опозиція в парламенті. Ми продовжимо співпрацю. Але наше розуміння часу не збігається… Україні потрібна нова індустріалізація. Нам всім потрібно поховати суперечки про історію, перестати думати про минуле і почати заробляти гроші на гідне життя", - підкреслив Мураєв. Скільки грошей планує збирати Мураєв на "гідне життя" зі своїх патронів з Росії – це питання поки що лишається без відповіді.

Одразу після виходу Рабиновича з Опоблоку depo.ua писав, що він цілком може зайняти нішу такого собі Ляшка "юго-востока", тим більше, що екс-регіонал регулярно відзначається досить екстравагантними політичними витівками. Тепер до нього долучився і Мураєв зі своїм медіаресурсом, і це означає, що вони удвох можуть спробувати створити щось на кшталт альтернативного Опоблоку, тільки з більшою націленістю на політичне шоу, ніж це притаманне показово серйозним регіоналам.

Щоправда, така ідея загрожує тим, що може розколоти так званий "біло-синій" електорат. З іншого боку, подібна картинка може свідчити про те, що різні "башти" Кремля роблять ставки на різних гравців в Україні, і готові в разі чого підставити підніжку своїм колегам.

Тим паче, протягом останнього часу можна спостерігати зміну інформаційної стратегії телеканалу NewsOne, де було суттєво збільшено присутність Юлії Тимошенко та Олега Ляшка. Останній навіть відкрив там власну телепрограму. Такий дивний союз може бути пов'язаний з тим, що і Тимошенко, і Ляшко наразі перебувають в орбіті Сергія Льовочкіна, який також має свої давні й дуже тісні зв’язки з Кремлем. 

З іншого боку, дивну заяву щодо Савченко зробив Рабинович: мовляв, Путін готує переворот в обличчі чинного нардепа від "Батьківщини". "Савченко – це фактор, з яким вже нічого не можна зробити, і я вважаю, що Путін нам підсунув переворот в Україні. Я думаю, що це один з найсерйозніших кандидатів в президенти України, який консолідує усіх патріотів. Вона тримала два роки сухе голодування і приїхала у відмінній фізичній формі – не схудла. Рівень її ораторських можливостей і швидкість відповіді - просто унікально було. І я не розумію, як це могло взятися нізвідки", - сказав нардеп. Майже аналогічну тезу, до речі, днями протягувала проросійська газета "Весті", формуючи явно шизофренічну позицію в суспільстві відносно Савченко.

Хай там як, але союз Рабиновича з Мураєвим викликає велику кількість питань. І вже досить скоро стане зрозуміло, що саме створять ці представники "п’ятої колони". Тим паче, що у того ж Рабиновича є власна партія "Центр". Не виключено, що саме її використають для спільного проекту.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада