Чому Коломойський втратив статусність, пішовши в "УКРОП"

Не справа для олігарха займатися партбудівництвом особисто. Але, схоже, доручити цю справу комусь іншому Ігор Коломойський не міг

Чому Коломойський втратив статусність, п…

Складно собі уявити, щоб навіть в найгірші для себе часи який-небудь олігарх на кшталт Ріната Ахметова чи Віктора Пінчука вирішив стати партфункціонером. Статус не дозволяє. Втім, для Ігоря Коломойського, схоже, такі часи настали.

Після скандального звільнення з посади губернатора Дніпропетровської області група "Приват", яка завжди гралася в розкидуванні яєць по різним політичним кошикам, вирішила створити власну партію "УКРОП". Але ані Коломойський, ані Геннадій Боголюбов – два головні власники "Привату", напряму цим не займалися, відправивши гратися в політику людей рангом нижче. Мова йде, зокрема, про Геннадія Корбана, який очолив партію, а також Бориса Філатова та екс-губернатора Одещини Ігоря Палицю.

Наростання конфлікту з Банковою призвело до серйозного розколу нібито монолітної дніпровської команди. І якщо той же Корбан вирішив іти до кінця, за що серйозно поплатився, кілька місяців просидівши в СІЗО, то той же Філатов виявився більш гнучким, в результаті чого в одні ворота переграв опоблоківця Олександра Вілкула на виборах в мери Дніпра і зараз користується підтримкою Банкової.

Така шизофренія всередині "Укропу" та жорсткий конфлікт усередині команди в решті-решт призвів до того, що Коломойський вирішив відтерти і Корбана, і Філатова від управління партії. Ображений Корбан вийшов з партії і вже достатньо довго перебуває в Ізраїлі, іноді дозволяючи собі акуратно троліти колишнього шефа. Філатов взагалі нещодавно публічно почав звинувачувати Коломойського у інформаційній кампанії проти себе.

Апогеєм цих процесів стало учорашнє обрання Коломойського керівником комісії партійного контролю "Укропу". Фактично ця посада дає можливість карати будь-якого члена партії не тільки доганами, але й виключеннями. Таким чином, Коломойський остаточно і беззаперечно тепер може говорити "Укроп" - це я!".

Подібний крок Коломойського лише засвідчив те, про що давно говорять в парламентських кулуарах: людей, яким хоч якось довіряв скандальний олігарх з Дніпра, в його команді немає. От і доводиться йому, одному з найбільш багатих людей в Україні, особисто брати під своє крило партію з мізерним рейтингом та досить маргіналізованим електоратом.

Чи є якась практична користь від цього для Коломойського? Сумнівно. З одного боку, можна спробувати створити власну депутатську групу. З іншого, для цього треба набрати 19 штиків, яких під Коломойським нема і навряд чи будуть. І це при тому, що чутки про переговори "укропівців" з мажоритарниками з різних політгруп точаться давно, але ніяких реальних передумов для реалізації даного проекту наразі не існує.

Авжеж, для того, щоб все ж таки акуратно вибити залишки людей Корбана та Філатова нової посади Коломойському має вистачити. Але це виглядає якось не дуже серйозно для такого поважного персонажа. Знаючи його характер, в партії імені Коломойського скоро не залишиться нікого окрім нього самого…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme