Чому було б непогано, якби Янукович поїхав у ЄС

На Заході представників минулої влади, як і раніше, чекають з розкритими обіймами. Та наручниками...
Depo.Влада
18 травня 2016 16:30
ФОТО: depo.ua
Чому було б непогано, якби Янукович поїхав у ЄС
Чому було б непогано, якби Янукович поїхав у ЄС

Читаючи останні заяви представників Віктора Януковича, у соцмережах традиційно впали в стан "зради". Зараз хвилю істерії викликало повідомлення захисника екс-президента-втікача Віталія Сердюка, яке звелося до того, що Януковичу, мовляв, тепер мало не дозволили спокійно подорожувати у Європу, і взагалі – в будь-яку країну куди він захоче.

"Щодо процедури офіційної екстрадиції... Ні, на сьогоднішній день офіційно немає процесуальної можливості, скажімо, екстрадувати Януковича до України, оскільки Інтерпол відмовив і припинив його розшук", - наголосив Сердюк. Він нагадав, що Інтерпол припинив розшук у зв'язку з наявністю обставин, які свідчать про політичне переслідування Януковича в Україні. "Що йде врозріз з положеннями даної організації", - заявив захисник Януковича.

У принципі, те що заявив Сердюк – правда. Але не вся. Так, варто зазначити, що наразі справу Януковича розглядає спеціальна комісія Інтерполу і на час перевірки його картку прибрали з сайту організації. Втім, дуже ймовірно, що картка Януковича знову займе своє місце.

Але проблема полягає в іншому: ніхто в Україні за понад два роки так і не довів жодного злочину Януковича. Ані щодо кривавих подій на Майдані, ані щодо економічних багатомільярдних злочинів, ані щодо узурпації влади. На жаль, слідство щодо всіх справ перебуває у напівмертвому стані. І те, чого очікує суспільство – посадки "Сім’ї" та інших персоналій, пов'язаних з розкраданням України – так і не відбулося. Втім, є один маленький позитив: якщо говорити про того ж Януковича, то попри різноманітні заяви, далі Пскова він їздити все рівно не зможе…

Чому можна бути впевненим, що ні на який Захід Янукович не суне носа? Справа тут навіть не в Інтерполі, який наразі позбавив свій сайт сумнівної радості спостерігати обличчя донецького "хама". Перед очима Януковича є досвід того ж Ігоря Маркова, який довго просидів у Італії. Можна згадати "іспанця" Юрія Колобова та Розенберга-Ставицького, які зараз перебувають під постійним пресингом з боку місцевої влади навіть попри відсутності ефективних результатів розслідувань цих екс-чиновників. Адже попри "чисту" совість, не варто забувати, що на Заході цікавлять реальні джерела фінансування.

Ще один вдалий приклад – третій рік життя в Австрії Дмитра Фірташа, який чекає екстрадиції до США. Варто пам'ятати, що Янукович прекрасно розуміє: привід можна знайти завжди – і втретє протягом свого життя опинитися у буцегарні – хай і в якійсь-там Ніцці – він ніколи не забажає.

Тому якби пан Янукович все ж таки поїхав кудись в ЄС, це було б дуже непогано. Втім, ці мрії, на жаль, малоздійсненні. Усі януковичи, курченки, азарови та інші готові жити на Рубльовці, періодично з’являючись в ЗМІ і тролячи нинішнє керівництво України в угоду своїм хазяям, що сидять у Кремлі, але жоден з них ніколи не наважиться залишити контрольовану своїм покровителем Путіним територію.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада