Чому Авакова варто звільнити за списки "Торнадо"

Якщо керівники МВС не спроможні знайти тих, хто "злив" ворогу базу даних добровольчого батальйону "Торнадо", вони мають визнати, що не відповідають займаним посадам і подати у відставку

Чому Авакова варто звільнити за списки "…

Днями в інтернет потрапила база даних з фотографіями та адресами бійців добровольчого батальйону "Торнадо". Власне, терористи з самого початку війни на Донбасі збирають дані не лише на бійців, що воюють безпосередньо проти них, а й на всіх мешканців окупованих територій з проукраїнською позицією. Розстрільними списками українських патріотів в руках терористів давно нікого не здивуєш, як і наявністю зрадників-інформаторів в силах АТО. Але цього разу ситуація екстраординарна, адже в руки окупантів потрапила інформація, так би мовити, з перших рук - з Дніпропетровського управління МВС, де безпосередньо формувався батальйон "Шахтарськ", згодом перейменований в "Торнадо".

Як відомо, в добровольчих батальйонах служить багато проукраїнськи налаштованих донеччан та луганчан, у багатьох з них на окупованих територіях залишилися рідні. І саме їх "злив" міліцейської бази поставив під удар в першу чергу. Результат не змусив себе довго чекати. Сьогодні стало відомо, що терористи схопили родичів двох бійців "Торнадо". Що це може означати для цих людей пояснювати зайвий раз не треба, але, як це не дивно в міліції відповідальність за зраду так ніхто і не поніс.

В Дніпропетровському управлінні МВС з цього приводу провели службове розслідування, заявивши, що "витоку вищевказаної інформації" не виявили, натякнувши, що винні не вони, а представники луганської міліції, куди особові справи бійців потрапили після того, як батальйон був підпорядкований Луганській області. Луганські ж правоохоронці взагалі мовчать, наче нічого не сталося.

Отже виглядає все досить дивно - данні у терористів є, але "витоку не було" і ніхто не винен, хоча "доступ до інформації мало дуже обмежене коло людей". Як би банально та пафосно це не звучало, але розслідування цього "зливу" має бути для МВС справою честі. Зрадник, або зрадники, мають бути знайдені та покарані жорстко і показово, як цього вимагають умови воєнного часу. Натомість, складається враження, що це питання мало кого хвилює взагалі. Якщо все так, як і говорять міліціонери, і доступ до інформації мало й справді обмежене коло людей, всіх цих людей потрібно перевірити найретельнішим чином, якщо потрібно, то й за допомогою детектора брехні. І робити перевірку повинні не дніпропетровські, чи луганські міліціонери, у яких зі своїми "все на мазі", а представники спеціально створеної комісії з інших регіонів, у яких не може бути конфлікту інтересів. Можна не сумніватися, що тоді зрадник буде знайдений, якщо ж ні, то всі, хто мав доступ, мають бути показово звільнені разом з керівниками. Може це й не надто демократично, але підставляти мирних громадян під катівні терористів держава не має жодного права.

Правда, знаючи загальний безлад в наших правоохоронних органах, не можна виключати, що слова про "дуже обмежене коло людей" лише слова, а доступ до кадрової документації міг мати хто завгодно. В таких випадках відповідальність має нести вище керівництво, бо саме воно мало забезпечити дотримання режиму секретності. Отже, тоді Арсен Аваков має звільнити начальників як дніпропетровської, так і луганської міліції після чого написати заяву і про власну відставку. Це, принаймні, буде чесно і відповідально.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"