Чиновників МОЗ викликали на допит через ліки для дітей

Двох співробітників Міністерства охорони здоров'я України викликали на допити 12 грудня у справі щодо поставок препарату "Анакінра" для лікування дітей з рідкісними формами первинних імунодефіцитів

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу МОЗ.

Вперше в історії ці ліки закуплені централізовано за державні кошти, а відтак доступні пацієнтам безоплатно.

У жовтні препарат доставлено в Україну, передано на зберігання державному підприємству "Укрвакцина", звідки вся партія препаратів (952 дози) протягом тижня була розподілена та доставлена в Івано-Франківську та Полтавську області для пацієнтів, які, відповідно до даних департаментів охорони здоров'я цих областей, їх потребують.

У листопаді слідче управління Головного управління Національної поліції у м. Києві розпочало кримінальне провадження щодо поставки цього препарату. Відповідно до закону, міністерство надало доступ до всіх необхідних для проведення досудового розслідування документів. Вилучення документів також відбулось у державних підприємств, а також у отримувачів на регіональному рівні.

"МОЗ України занепокоєно тим, що це кримінальне провадження може обмежити доступ пацієнтів до життєво необхідного їм лікуванням через вилучення вже доставлених препаратів. Також фактично під загрозою закупівля цього препарату в майбутньому. Перешкоджання у доступі пацієнтам до цього лікування загрожує їхньому здоров'ю та життю. Своє занепокоєння щодо можливого позбавлення доступу дітей з рідкісними захворюваннями до певних лікарських засобів висловили і в Програмі розвитку ООН (ПРООН)", - кажуть у МОЗ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна