UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Чиновники-хабарники за кілька тисяч доларів продають українське громадянство ФСБівцям

Поки українські правоохоронці шукають терористів серед своїх – російська ФСБ може спокійно підготувати будь-який злочин просто у них під носом, бо її специ вільно розгулюють Києвом з українськими документами

Лише дві тисячі доларів і такий агент стає практично повноцінним українським громадянином. Більше того, паралельно з підготовкою теракту, може вести тут ще й свій бізнес, йдеться в "ТСН.Тиждень", передає Depo.ua.

В це важко повірити, якби контррозвідка СБУ не викрила ціле сімейне діло офіцерів ФСБ на території України. І їхній масштабній мережі, як з’ясувалось, помагають українські чиновники.

Служба безпеки України влаштувала обшуки в трьох українських містах. Шукають надважливі документи. Цей сервісний центр видав права водія на ім’я громадянина України Іванова Миколи Олеговича. Та річ у тому, що він не Іванов, і навіть не громадянин України. Контррозвідка вважає: чиновники сервісного центру у Херсоні допомогли легалізувати офіцера російських спецслужб, так званого помічника з економічних питань окупаційної адміністрації в Донецьку. Видали йому водійське посвідчення. Справжнє ім’я росіянина Микола Ситов.

"Для отримання посвідчення водія має звернутися громадянин особисто. При собі має мати паспорт громадянина України, медичну довідку, ідентифікаційний код і бути особисто", – заявив головний спеціаліст головного сервісного центру 6541 м. Херсон Вадим Бірюков.

Згідно зі свідоцтвом, українець Микола Іванов, себто, росіянин Микола Ситов, наполегливо вчився крутити кермо в місті Слов’янську. Три місяці поспіль, з грудня 2016 по березень 2017. Автошкола, в якій ФСБівця навчали кермувати, при наближенні знімальної групи ТСН, закривається. З сусіднього офісу потайки фотографують. Із журналістами спілкуватись не бажають.

Для легалізації на території України ворожий офіцер перетворюється на сумлінного платника податків. І тут йому знову допомагають продажні українські чиновники. Аби оформити ідентифікаційний код, треба надати паспорт громадянина України. Він був у російського офіцера. В окупованому Донецьку чистих українських книжечок лишилось безліч. Але ще з травня 2014 в реєстрі МВС вони серед викрадених та втрачених. Українські податківці чомусь вирішили незважати на те, що паспорт пробивається, як крадений, і видали усі необхідні документи новоспеченому бізнесмену з російськими погонами.

У державній податковій інспекція в Дружківці, де російський радник ватажка бойовиків оформлював собі українські документи – прикриття, запевняють, що дозвіл видати документ їм дали з Києва. Якщо вірити податківцям, ФСБівець Ситов ще й сам прийшов сюди з фальшивим українським паспортом. Але контррозвідка СБУ, яка викрила Іванова-Ситова, вважає – там брешуть. Росіянин не з’являвся ані в Дружківці, ані в Слов’янську, ані в Херсоні. Скрізь документи за нього отримувала інша особа. Такі послуги на чорному ринку коштують по 1000 доларів, кажуть у СБУ.

Безпека держави продається просто за пару тисяч доларів. Саме за таку суму українські чиновники створили нову особистість офіцеру країни-агресора.

Семен, рідний брат Миколи Іванова-Ситова, теж офіцер ФСБ, і теж радник покійного любителя ресторанних трапез Олександра Захарченка. З питань постачання озброєння. В окупованому Донецьку брати працюють в тандемі. Їх українські контррозвідники викрили у той момент, коли росіяни готували теракт в Управлінні СБУ в Маріуполі. Атаку вдалося відвернути. І вийти не тільки на схему легалізації агентів, але й на їхній бізнес. Якщо його можна так назвати, звичайно. Ситови живилися перегоном у Росію вкрадених в Україні автівок. Створили цілий канал переправляння.

І поки українські автовласники в розпачі шукають свої машини, Семен Ситов продає їх через російський веб-сайт оголошень. Але ФСБівська братва заробляла не лише на крадіжках українських машинах. Як з’ясувалось, Микола Ситов ще й гендлював партіями краденого вугілля. Через посередників навіть відкрив фірму просто в центрі Києва. Журналісти прийшли на це місце і не знайшли такої адреси взагалі. Біда в тому, що за цією фіктивною пропискою зареєстровано 112 подібних фірм. І це виводить розслідування пригод ворожих агентів на новий рівень.

Нагадаємо, новопризначений посол у США Володимир Єльченко вважає, що половина росіян, котрі працюють в ООН – приховані чи відкриті агенти ФСБ Росії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme