З "Беркута" в бізнесмени: Чим відомий Годунок з "Батьківщини", якому Зеленський сказав "Іди гуляй"

Секретар міськради Ярослав Годунок, якого президент сьогодні зробив відомим на всю країну, облаявши і вигнавши з кабінету під час робочої поїздки в Бориспіль, має репутацію дуже неоднозначну і, судячи з усього, розбійником його Зеленський назвав не просто так

Сьогодні під час наради в Борисполі, коли секретар міськради Ярослав Годунок взяв слово, Зеленський вигнав його зі словами: "Вийдіть звідси. Вийди звідси, розбійник ти. Погано чуєш мене? Вийди, будь ласка. Іди, гуляй. Ща позвоню Баканову з приводу цього чорта"

Зеленський додав, що Годунок, який є членом ВО "Батьківщина", в 2001-2005 роках був засуджений за розбій із спричиненням тяжких тілесних ушкоджень.

Тож, хто такий Ярослав Годунок?

ЗМІ про нього пишуть, посилаючись на автобіографію, що народився 2 липня 1977 року в селі Любахи Володимирецького району Рівненської області. Після армії працював трактористом, в кінці 1997 року пішов працювати в Головне управління Міністерства Внутрішніх Справ України в м. Києві, в спецпідрозділ міліції швидкого реагування "Беркут".

З вересня 2001 року до березня 2002 працював юрист-консультантом у Київській обласній організації Громадської організації "Спілка Власників Землі".

З березня 2002 по жовтень 2002 – Громадська організація "Спілка Власників Землі" виконавчий директор Київської обласної організації.

З жовтня 2002 по жовтень 2005 – Громадська організація "Спілка Власників Землі" Голова Київської обласної організації.

З березня 2002 року по лютий 2005 року – помічник-консультант народного депутата України Оксани Білозір на громадських засадах.

З 2000 року займається громадсько-політичною діяльністю: був обраний першим заступником голови Київської обласної організації Молодий рух. У Київському обласному виборчому штабі "Віктора Ющенка "Наша Україна" під час парламентської виборчої компанії 2002р. був координатором відділу по роботі з молоддю.

Член Громадянської партії "ПОРА". З жовтня 2005 року Голова Політради Громадянської партії "ПОРА". Депутат Бориспільської міської ради V скликання. Президент благодійного фонду "НАДІЯ"

Чи був Годунок судимий?

Кримінальне провадження, про яке казав Зеленський, описується низкою ЗМІ. Ходили чутки, що Годунок був засуджений за розбійний напад на наркопритон, де шукав гроші та наркотики. Але він їх наполегливо заперечує.  Дозволимо собі дати скріншот з ресурсу, де докладно розповідається про це, але на правду не претендуємо.

 

Вирок суду (чи, принаймні, текст, схожий на нього) можна почитати тут: pravda.rv.ua і тут ord-ua.com

Далі, в жовтні 2004 року, в розпал президентських перегонів, тодішня влада розкручувала справу "терористів "ПОРи", яка грала проти Віктора Ющенка. Ярослава Годунка тоді звинувачували в підробці виборчих документів та печатки ГП "ПОРА".

За даними pravda.rv.ua Годунок "це той самий провокатор, який 15 жовтня 2004 року брав участь у підкиданні вибухівки та листівок у офіс Громадянської кампанії "ПОРА" на Подолі"

"Операція пройшла вдало: доблесні правоохоронці, попереджені телефоном "02" про те, що прихильники кандидата в президенти Ющенка начебто готують якийсь теракт, провели обшук, вилучили підкинуті вибуховий пристрій та листівки й затримали свого ж агента – активіста "ПОРИ" Годунка. Годунок посидів трохи в Ізоляторі тимчасового тримання і був урочисто випущений Шевченківським районним судом з ореолом героя помаранчевої революції та жертви злочинного режиму. При цьому лише втаємничені знали, що насправді колишній міліціонер-водій Ярослав Годунок був завербований одним з підрозділів ГУБОЗ МВС України ще наприкінці 2000 року, коли парився на нарах у "діда Лук’яна" за розбійний напад на квартиру, де торгували наркотиками. В обмін на пом’якшення вироку Годунок погодився стати на звивисту стежку платного провокатора й на час "помаранчевої революції" розмахував прапорами, перебуваючи під адміністративним наглядом у ранзі особи, засудженої вироком Святошинського районного суду м.Києва. У наступному Годунок зблизився з ще одним провокатором – завербованим Службою безпеки України в березні 2001 Юрієм Луценком, і нині очолює фракцію "Народної самооборони" в Бориспільській міській раді", - пише видання. 

В 2008 році censor.net повідомляв, що в Києві затримали депутата Бориспільської міськради Ярослава Годунка з наркотиками. І відпустили під невелику заставу

Після Помаранчевого Майдану Ярослав Годунок пішов у політику, зараз він балотується від "Батьківщини" по округу №98, куди входить і Бориспіль.

Але є скріншот, на якому Годунок розповідає про свій намір голосувати за Зеленського. 

Декларація в Годунка Ярослава Миколайовича, секретаря Бориспільсьої міськради, одруженого, маючого дочку і сина, показує, що він є людиною доволі успішною.

Має земельну ділянку в Яготинському районі, загальною площею 22300 м2, дві ділянки по тисячі "квадратів" кожна, має його дружина Надія.

Подружжя має квартиру в Києві площею 61,4 (м2), і ще три квартири в Києві та Борисполі 79,6 м2 , 57 м2 і 56,7 м2 записані на дружину. Вона ж задекларувала будинок в Яготині, право власності на який не зареєстроване в установленому законом порядку.

З 2013 року Годунок має АЗС.

Дружина володіє автобусом БАЗ, краном КРАЗ, і вантажівкою МАЗ. На дружину зареєстровано товариство Ікар – С (вартість у грошовому вираженні -300000  грн) та інші юридичні особи, зареєстровані на Надію і самого Годунка.

В доходах подружжя Годунків – заробітна плата отримана за основним місцем роботи - 48000 грн, заробітна плата, отримана за основним місцем роботи - 27542 грн, чимало доходів від надання різного майна в оренду і грошові відсотки. Також подружжя володіє великими активами, розміщеними на різних банківських рахунках в гривні, доларах і євро. Докладніше можна прочитати декларацію тут: declarations.com.ua

Тим часом сам Годунок заявив в інтерв'ю "Стране", що позиватиметься на президента до суду, на захист своєї честі і гідності. Також він заявляє, що інформація про те, що він був судимий, не відповідає дійсності.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна