Чим Шкіряк гірший за Чеботаря або граблі Януковича

Протягом останніх тижнів уряд сколихнули неприємні скандали. Але якщо у випадку з непальською історією Шкіряка були зроблені висновки, то з заступником голови МВС Чеботарем - ні
Depo.Влада
13 травня 2015 15:08
ФОТО: depo.ua
Чим Шкіряк гірший за Чеботаря або граблі Януковича
Чим Шкіряк гірший за Чеботаря або граблі Януковича

Умовне добровільне звільнення Зоряна Шкіряка логічним чином завершило його місячну роботу на посаді т.в.о. голови Державної служби з надзвичайних ситуацій. І заодно, вірогідно, поставило жирну крапку у його подальших намаганнях зачепитися за якусь серйозну посаду.

Смішна операція з порятунку українських громадян у Непалі - це вже біда. Але поява на борту літака громадської дружини - стала тим самим останнім гвіздком у кар'єрну труну Шкіряка. Повна безпорадність усієї системи рятувальної служби лише додала нових рис до всієї цієї історії. Заодно показали "клас" і Міністерства оборони, які надали для спасіння українських громадян поламаний літак. Втім, Шкіряк як головна медіа-персона, взяв увесь негатив на себе.

Чим Шкіряк кращий за Чеботаря - фото 1

Після повернення сумнозвісної експедиції з Катманду експерти очікували проведення розслідування і наступних кадрових рішень. У історію про те, що дружина Шкіряка брала участь в операції з евакуації українців з Непалу як «волонтер і досвідчена в східних практиках людина», чомусь ніхто не повірив. Проте, судячи з поведінки, звільнятися Шкіряк, ой, як не хотів. Протягом кількох днів усі вичікували: що ж буде далі. Схоже на те, що Шкіряк таки дослухався до порад старших товаришів і пішов на відставку.

Але Шкіряк не був би Шкіряком, якби не влаштував з цього пафосну картинку.

"Моє перебування на посаді було тимчасовим, і на цьому етапі моя місія завершена. Я гордий за всі ці дні, які провів поруч з цими мужніми людьми... А сьогодні я ще раз з гордістю хочу повідомити, що я звернувся до Арсенія Петровича Яценюка з заявою про звільнення з посади тимчасово виконуючого обов'язки голови Державної служби з надзвичайних ситуацій", - додав Шкіряк. Завіса...

Чим Шкіряк кращий за Чеботаря - фото 2

Втім, на тлі ще одного чиновника - заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря - Шкіряк виглядає порядною людиною. Так, він не хотів звільнятися (а хто б схотів), але все ж таки подав заяву. А от у випадку з Чеботарем історія виглядає дуже неприємною і у повній мірі показала цинізм керівництва МВС. 28 квітня невідомі напали на журналістів, які вели зйомку будинку заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря в селі Лісники. Сам Чеботар почав розповідати, що до розкішної вілли він не має жодного відношення. Проте пізніше виявилося, що на журналістів напав зять чиновника, а сам будинок записаний на дочку Чеботаря.

Цікаво, що віддуватися за Міністерство внутрішніх справ учора на одному з центральних ток-шоу стала нардеп від "Народного Фронту" Вікторія Сюмар, яка заявила, що Чеботар має піти у відставку. "Наскільки мені відомо, зараз Чеботар у відпустці. Але я думаю, що він з неї не повернеться на свою посаду", - зазначила вона. Звідки така обізнаність Сюмар щодо діяльності МВС? Все пояснюється дуже просто: і Сюмар, і Чеботар - це люди з найближчого оточення секретаря РНБО Олександра Турчинова. Вочевидь, Аваков не захотів бруднитися об креатуру "кровавого пастора", яку йому нав'язали ще рік тому. Тому віддуватися за Чеботаря довелося саме Сюмар.

Історія з Чеботарем вийшла менш розкрученою у ЗМІ, але більш ганебною. Заступник міністра внутрішніх справ навіть не спромігся ніяк прокоментувати свою відверту брехню про будинок, а також про свого зятя-забіяку. Але єдиний вихід після такого скандалу - це відставка, як би не намагався пересидіти Чеботар весь галас у відпустці.

Інакше не важко й справді крапля за краплею вичавити з народу мрію Путіна про третій Майдан. Нагадаємо, що другий Майдан накопичувався поступово - була Врадіїївка, був День Європи з Тітушкою і нарешті, горезвісне побиття студентів. Януковичу було досить на якомусь етапі спекатися керівника МВС Віталія Захарченка і він міг би багато чого уникнути, але не зробив цього. 

Фото: УНІАН