Чи знає хтось хоч одну реформу міністра Данилюка?

"Останній реформатор уряду" розпочав піар-акцію, суть якої зводиться до простої тези: "Д'Артаньян проти всіх". Ми вирішили зрозуміти, а що ж такого зробив Олександр Данилюк

Головна заслуга Данилюка, як реформатора - знання англійської мови. Ще він весь час повторює те, що хочуть почути на Заході. І найголовніше - у нього імідж людини, якій всі весь час заважають.

Зупинимося трошки на "заважають". Ні для кого не секрет, що Уляні Супрун заважали провести медреформу, але спільно з прем"єром вона подолала спротив парламенту. Ні для кого не секрет, як заважали Андрію Реві провести пенсійну реформу. Але спільно з прем'єром вдалося переконати парламент. Всі знають, як включилося лобі силовиків проти закону "Маски шоу- стоп". Але Павло Петренко спільно з прем'єром добився вражаючого результату в 312 голосів.

Що заважало Данилюку провести хоч одну реформу? Відповідь криється в одному маленькому факті: під час розгляду держбюджету-2018 він був у відпустці. Ви уявляєте хоч одного міністра фінансів світу, який був у відпустці під час розгляду бюджету? Бюджет був прийнятий завдяки старанням його заступників і прем'єра.

Ми підготували низку простих запитань, відповіді на які пояснять нам: чи є Данилюк "реформатором":

1. В своїх коментарях до законопроекту про державний бюджет на 2018 рік Ви говорили про збалансованість доходів і витрат. У той же час вже після ухвалення закону голова відділення МВФ в Україні Йоста Люнгман сказав, що у Фонду є суттєві зауваження і до дохідної, і до витратної частин бюджету. Що Вам, як одному з головних перемовників з МВФ, завадило донести урядову позицію до Фонду, пояснити цифрами і фактами реальність закладених в документі показників?

2. Взагалі бюджетний законопроект проходив через парламент за Вашої відсутності, оскільки Ви на той час були у відпустці. Хто за Вас виконав обов'язок супроводження ключового для Мінфіну і для уряду документу і чому Ви вирішили самоусунутися від бюджетного процесу на такій важливій ого стадії?

3. В чому причина затримки з поданням на уряд бюджетної резолюції? Надто якщо навіть за такої затримки фахівці одностайно назвали документ неякісним. Зокрема, в ньому відсутні не тільки конкретні заходи, завдяки яким планується досягти заявлених показників, але й важливі показники, зокрема, стеля видатків на наступні два роки.

4. Зрозуміло, що головне завдання Мінфіну - опікуватися державними фінансами. Але дуже часто така опіка є надмірною. Через затримку саме на рівні Міністерства фінансів не виконується поточна робота щодо розподілення коштів, передбачених в бюджеті на окремі програми. Наприклад, стопориться на рівні Мінфіну виділення коштів на закупівлю життєвонеобхідних ліків, з/п шахтарям, фінансування інших важливих соціальних програм. Чому міністерство не дає (або дає з затримками) кошти на те, що вже передбачено в бюджеті?

5. Як так сталося, що із запланованих Мінфіном на 1-й квартал 56 млрд грн. зовнішніх запозичень (61,5% річного плану) Мінфін же запозичив 0? Можна було б говорити, що міністерство врахувало транш МВФ, але бюджетний розпис готувався вже тоді, коли було ясно, що Україна не отримає грошей від МВФ на початку року.

6. Загалом питання державного боргу, в тому числі і його перспектив - одні з ключових для Вашого міністерства. Втім, ми досі не побачили проект Середньострокової стратегії управління державним боргом на 2018-2020 роки. Хоча такий документ мав би бути поданий на уряд ще на початку січня 2018 р. В чому причина - у Вас як у міністра досі не має чіткого бачення боргової політики держави на найближчу перспективу або проблема з комунікаціями?

7. До речі, про комунікації. Складається враження, що Мінфіну поки не вдалося налагодити ефективної співпраці і з профільними парламентськими комітетами, і з парламентом в цілому. Зокрема, підготовлена Мінфіном система блокування ризикових накладних була скасована парламентом, відхилено законопроект щодо середньострокового бюджетного планування, затягується процес ухвалення закону про Службу фінансових розслідувань...

8. Чому міністерство пасе задніх у впровадженні реформи державного управління? Зі 190 посад, на які передбачалось оголосити конкурс згідно з реформою, набрано фахівців лише на 12.

ФОТО: УНІАН

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна