Чи почне Саакашвілі воювати зі своїм наступником

До переможця конкурсу на посаду голови Одещини Максима Степанова вже приклеївся ярлик "людини Яценюка". Вочевидь, це не останнє, що на нього вішатимуть
Depo.Влада
21 грудня 2016 15:00
ФОТО: depo.ua
Чи почне Саакашвілі воювати зі своїм наступником
Чи почне Саакашвілі воювати зі своїм наступником

Як зазначало "Радіо Свобода", Степанова вважають людиною відомого бізнесмена, уродженця Донецька Леоніда Юрушева, якого в пресі називали інвестором Арсенія Яценюка. Попри те, що цю інформацію обидва спростовували, ЗМІ регулярно нагадують про зв’язки колишнього прем’єра з Юрушевим. Відомо, що Максим Степанов має спільний бізнес з цим підприємцем: згідно з Реєстром юридичних і фізичних осіб, переможець конкурсу на голову Одещини має частку в розмірі 61% в ТОВ "Республіканський правовий союз". Іншими засновниками компанії є Юрушев та рідний брат без п’яти хвилин губернатора.

Але окрім ведення бізнесу, Степанову можуть закинути і його роботу на чолі поліграфкомбінату "Україна". Посаду керівника цього підприємства він отримав за часів Януковича, що також робить його зручним об’єктом для навішування ярликів. Плюсом Степанова на посаді була перемога у протистоянні з компанією ЄДАПС за друк біопаспортів. Разом із тим, керівництво поліграфкомбінату звинувачували у непрозорості формування ціни на ці документи. Степанов спростовував звинувачення, пояснював калькуляцію. І тут доречно нагадати, що саме тодішній прем’єр Яценюк, використавши запровадження біопаспортів для власного піару, побіжно підсобив Степанову звести нанівець інформаційну кампанію проти підприємства.

Отже, навіть згадані моменти з біографії ймовірного очільника Одещини вже можуть бути використані проти нього. Не варто забувати і того, що він встиг походити в заступниках у "помаранчевого" губернатора Одеської області Миколи Сердюка – земляка Віктора Ющенка. Не виключено, що в ті часи міг комусь перейти дорогу. Це ми до того, що бажаючих нашкодити Степанову при бажанні можна знайти достатню кількість. Те, що він виграв конкурс, не означає автоматичного його призначення, адже конкуренти мають час на оскарження результатів конкурсу. А опоненти Степанова – для розгону інформаційної кампанії проти нього.

Чи захочуть вони це робити? Досвід інших переможців конкурсів, а це вже п’ятий чиновник, який пройшов через сито відбору (першим був голова Миколаївщини Олексій Савченко, слідом за ним - голови Харківщини Юлія Світлична, Житомирщини Ігор Гундич та Київщини Олександр Горган), вказує на те, що кампанії проти них результатів не дали. Але є нюанс: попередні переможці не отримували посади після скандальних звільнень попередників. Саакашвілі ж звільнився зі скандалом, більш того, він оголосив про свою опозиційність і зайнявся створенням власного політичного проекту. З Одеської ОДА слідом за Саакашвілі пішла і його команда. Окрім в.о. голови облдержадміністрації Соломії Бобровської. Чи залишиться вона працювати зі Степановим, незрозуміло. Скоріше за все, ні.

Також варто зауважити, що прив’язка до "Народного фронту" робить нового очільника регіону подразником для Саакашвілі. Який, судячи з його останніх заяв у Шустера, не збирається припиняти атаки на Яценюка і його соратників. А на Одещині, зазначимо, є інтереси відразу кількох "фронтовиків". І вони обмежуються не лише Одеським припортовим заводом. Нагадаємо звернення до НАБУ нардепа Сергія Лещенка щодо перевірки причетності депутата Сергія Фаєрмарка до махінацій з тендером на роботи для порту "Південний".

Власне, мова про те, що або Степанову потрібно вже зараз продемонструвати рівновіддаленість від політичних і бізнесових впливів, або він ризикує потрапити під шквал критики як з боку Саакашвілі, так й інших зацікавлених фігур. Адже на Одещині переплелися інтереси дуже багатьох груп – від Геннадія Труханова і Бориса Кауфмана до Ігоря Коломойського й Ігоря Палиці. Будь-яка підозра в лобіюванні чиїхось бізнес-забаганок робитиме Степанова зручною мішенню для нападок.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада